Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си направя грифа на китарата


Recommended Posts

Много ви се моля кажете ми как да си направя грифа на китарата. На какво разтояние трабва да са ми прагчетата ако са 29 позиции. Блогодаря ви предварително на всички които ми влезнат в положение........ :band1::D:rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом задаваш такъв въпрос, със сигурност няма да можеш да се справиш сам.

 

Иначе търси в google fret calculator.

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 аз съм жена и щом питам значи ми остава само грифа да си направя

2 интересува ме на какво разтояние са прагчетата за да не ми е фалшива после и

3 какво общо има 1 април с въпроса ми

 

 

 

Щом задаваш такъв въпрос, със сигурност няма да можеш да се справиш сам.

 

Иначе търси в google fret calculator.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разстоянието между прагчетата зависи от дължината на мензурата на китарата.

Ето калкулатор, който смята.

 

http://www.stewmac.com/fretcalculator

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега... ако имаш готово тяло (стандартно за 22 или 24 прагов гриф) за 648 мм мензура, как смяташ да сложиш гриф с 29 позиции?!? :rocker: Или тялото трябва някак си да се издълбае навътре, за да влязат още 5-7 екстра прагчета (като така няма да могат да се достигат и ще са твърде малки), или трябва да се увеличи мензурата, което ще увеличи много напрежението върху грифа, пък и не знам доколко увеличение могат да понесат различните видове струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общото с първи април е, че на първи април се приказват такива неща. Имаш тяло, ама искаш да сложиш гриф, какъв не е ясно, важното е да е с 29 позиции. Ок, да си помислилА, че има различни видове китари с различни характеристики и оттам с различни грифове? Ако имаш готово тяло, предполагам вече си разпробила леглата и дупките за хардуера, което означава, че се определя от некпокета и леглото на бриджа каква мензура ще може да има китарата. Ок и дори да изключим аз миг, че може да се свири на 29 позиционен гриф (което означава, че ще трябва да бъде изрязано тялото много навътре, за да можешд а стигаш до тия заветни 29 позиции). Струва ми се, че си тръгнала едно към гьотере китари да правиш. Дай информация какво с направила до момента и ще ти кажем ще излезе ли нещо или да не се хабиш въобще. Това си е не само наука, ами и изкуство - не става да забиеш 2 телчета на една дъска и да опънеш 3 конски косъма и вече китари правиш... Ето затова е свързано с първи април - че ако си видиш въпроса и начина му на задаване от ъгъла, от който гледат 90% от хората тук, ще разбереш, че си пропуснала 5-6 дни на календара...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

адски много ти благодаря много ми помогна

 

 

 

Разстоянието между прагчетата зависи от дължината на мензурата на китарата.

Ето калкулатор, който смята.

 

http://www.stewmac.com/fretcalculator

 

мензурата ми е 650 мм а тялото на китарата ми не е с обикновенна форма има място да се сложи грифа всичко съм измислипа но благодаря ти все пак

 

 

 

Чакай сега... ако имаш готово тяло (стандартно за 22 или 24 прагов гриф) за 648 мм мензура, как смяташ да сложиш гриф с 29 позиции?!? :greenangel: Или тялото трябва някак си да се издълбае навътре, за да влязат още 5-7 екстра прагчета (като така няма да могат да се достигат и ще са твърде малки), или трябва да се увеличи мензурата, което ще увеличи много напрежението върху грифа, пък и не знам доколко увеличение могат да понесат различните видове струни.

 

Ей Влад това ще ми е 4 китара която правя но до сега не сам правила с толкова много позиции не ме подценявай като чуеш че съм жена за мен китарата е живота така че моляте не се заяждайпък и това е подарък за мъжа ми така че ща неща трябва да е качествена

 

 

Общото с първи април е, че на първи април се приказват такива неща. Имаш тяло, ама искаш да сложиш гриф, какъв не е ясно, важното е да е с 29 позиции. Ок, да си помислилА, че има различни видове китари с различни характеристики и оттам с различни грифове? Ако имаш готово тяло, предполагам вече си разпробила леглата и дупките за хардуера, което означава, че се определя от некпокета и леглото на бриджа каква мензура ще може да има китарата. Ок и дори да изключим аз миг, че може да се свири на 29 позиционен гриф (което означава, че ще трябва да бъде изрязано тялото много навътре, за да можешд а стигаш до тия заветни 29 позиции). Струва ми се, че си тръгнала едно към гьотере китари да правиш. Дай информация какво с направила до момента и ще ти кажем ще излезе ли нещо или да не се хабиш въобще. Това си е не само наука, ами и изкуство - не става да забиеш 2 телчета на една дъска и да опънеш 3 конски косъма и вече китари правиш... Ето затова е свързано с първи април - че ако си видиш въпроса и начина му на задаване от ъгъла, от който гледат 90% от хората тук, ще разбереш, че си пропуснала 5-6 дни на календара...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тялото на китарата ми не е с обикновенна форма

:thumbs_up:

само един въпрос, как си направила предишните китари, като не знае6 как да си сметне6 разтоянието???

Успех с начинанието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми е комично защото си жена, а защото претендираш за знания и опит, а не сме стигнали до момента с изчислението на позициите... Малко... ако не нелепо, то поне неправдоподобно звучи, сеш' се?

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали е възможно да сложиш някоя друга снимка на творенията ти да оплакнем окото дето се вика ?

Тук в този форум всеки го прави преди да му дадат необходимата информация. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скорооооо много скорооооооооо :virtuoz:

 

 

 

А дали е възможно да сложиш някоя друга снимка на творенията ти да оплакнем окото дето се вика ?

Тук в този форум всеки го прави преди да му дадат необходимата информация. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.