Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко помощ за една Кремона?


Recommended Posts

Здравейте,

Нов съм тук, не съм писал досега (въпреки че редовно преглеждам секция "Продава").

Причината да пиша е една стара Кремона, първата ми китара, 96 година, къстъм ордър направена от един перманентно пиян майстор за баснословната сума от 18$ и едно шише домашна рИкия. Въпреки "нестандартния" си дизайн, китарката има доста удобен за учене гриф (за разлика от серийните си братовчедки от Кремона) и на нея се учиха бая хора след мен, в резултат на което е с така модерния "heavy relic" външен вид, демек яко очукана.

 

Проблема: нещо някъде е прекъснато по карантията и спря да пее, вероятно проблема е елементарен но и моите познания по лютиерство и електротехника не са за завиждане. Не ми пречеше до сега тъй като за мен има само емоционална стойност, ама исках да я дам на едно приятелче, да се понаучи и да се зариби достатъчно да си купи истинска. Ако на някой от вас му се занимава и разбира от такава 'техника', да му я дам да я погледне.

ЩЕ СИ ПЛАТЯ естествено (ако я оправи), нека само да се има предвид първоначалната цена на китарата все пак.

 

Схемата е стандартна за Кремоните от онова време, три сингъл койл адаптера, 5-позиционен суич, по един потенциометър за Volume и Tone.

Ако има мераклия да я оправи пишете, ако няма здраве да е.

 

Пацо :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се немери мераклия първо трябва да кажеш къде е китарата...

 

Офффф, да се..... В София съм, мерси за забележката колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В коя ма'ала си? Ако си ми в района бих я погледнал :)

 

Поздрави,

Влад

 

В Овча ма'алъ живея, а работя в Младост но по принцип мога да я докарам където и да е из София. Ти къде си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баш в младосткото гето. Предполагам си в бизнес парка - демек баш под мустака ми. Може някой ден да минеш преди работа да ми я хвърлиш, пък след работа да минеш да я вземеш. Надали ще е работа за повече от 15-20 мин, та ако искаш може и по-рано да ти я върна, ще видим вече какво ще се разберем. Звънни по някое време да се разберем 08(8) девет 34 девет 00 шезд (нека не ми се тагва номера от гугъл ботовете) :)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата пое по пътя си към поредния зарибяван. Учудващо китарката имаше един от най-запазените кремонски хардуери, които съм виждал. Ключа за блендите (ротационен, естествено) беше като излязъл от завода просто. Абе направо мед ми капеше на сърцето да я гледам :thumbs_up: Евала на Пламен, че си я е пазил толкова!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.