Jump to content
Българският форум за музиканти

Дипазон


fusion

Recommended Posts

Здрасти.

Значи, нямам намерение да се наричам певец и ако може да не обирам парцалите, които обикновено новопостъпващите обират ще си задам въпроса :)

 

Въпросът ми е за начинаещ. Не питам за вярно пеене и развиване на слух, а за нещо чисто биологично. Как мога да работя за нисък долен праг на гласа? Диети, химии? Упражнения? Пушач съм, ще видя темата за цигарите, забелязах я преди да постна но ако може и някоя дума и за това - има ли значение.

 

Благодарско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахм, диапазон как точно се сваля, не знам.

мисля че донякъде е отговора във въпроса .. "чисто биологично".

с течение на времето се преместват и диапазонните граници. то и всеки го знае.

за 20 г. при мен гласа ми се дръпна с една идея (цял тон) по ниско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е строго индивидуално. Въпрос на физика и т.н.

Принципно мъжките гласове не срещат трудност при ниските тонове и долните преходи. Не се чувства особена трудност.

Нещо, което върши работа при пеене на ниските тонове е - те да се окръглят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би още гласът ми не е изцяло заформен (17), но срещам проблеми при много ниските тонове - понякога липса на плътност, понякога (доста ниско) пълен отказ за изкарване. Цигарите/алкохолът имат ли нещо общо или е просто въпрос на време и пеене?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Цигарите/алкохолът имат ли нещо общо или е просто въпрос на време и пеене?

от цигарите и алкохола могат най вече да ти паднат високите, а ниските може и да си останат същите ;-)

 

от друга страна познавам банди а и чета трагични обяви на банди които сменят по принуда вокалисти с изтормозени гласове, които едва ли не са правели експерименти с гласа си като превръщат организма си в лаболатория и накрая грохват. защо да ги питаш ...

 

издялай си от клончето (дето ти го дал господ) една свирка ... няма нужда да го хвърляш в огъня.

 

на 17 години тепърва започва да се променя гласът. изчакай поне да станеш на 23 > 25. мое мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, бях погрешно разбран - нито пия нито пуша с цел някаква промяна на гласа :) Просто питам дали това вреди осезаемо специално на гласа и специално по посока моя въпрос :angry:

 

Иначе и аз съм чувал, че Джо Кокър примерно изпушвал поне по две пури на ден, но нямам намерение да си правя експерименти със себе си, най-малкото защото нямам амбицията да ставам певец. Просто има неща, които искам да съм способен да правя, едното от които е докато свиря на тъпаните да мога да припявам, защото в главата ми постоянно звучат разни неща, които искам да изкарам наяве, по какъвто начин е удачно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цигарите по принцип свалят гласа временно, но диапазон да свалиш не можеш. Ако се мъчиш да сваляш гласа неестествено, това което ще стане е, че ще си разсипеш гласа и вече няма да можеш да зимаш нормални за сегашния ти глас товоне, нито пък дори тези, към които си сестремял. Професионалистка дори така се подлъга и до ден днешен си плаща за това насилствено понижаване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите, мисля че добих ясна представа за положението, в което съм (да използвам това, което ми е дадено и да работя още за слух) и да не си правя експерименти (или екскременти) със себе си.

 

Ако все пак някой също иска да каже нещо по темата - аз все още я следя :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

о.О сефте чувам някой да иска да сваля тон... :[ когато не можеш да вземеш даден нисък тон просто транспонирай инструментала с някой друго тонче нагоре и така ще успееш и с плътноста *според твоя глас* и с низините.Нормално е ..диапазона ти не е безкраен та да можеш да възпроизведеш всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.