Jump to content
Българският форум за музиканти

Преработка на стар Puldin


Recommended Posts

А какъв е черният инструмент, разположен долу, в дясно на предпоследната снимка? :think: Дръжката на дрелката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 88
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А какъв е черният инструмент, разположен долу, в дясно на предпоследната снимка? :think: Дръжката на дрелката?

Точно :) Хората за 18 лева освен дрелката дадоха и някаква дръжка + ограничител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станала е работата. Гледам, че не си правил каналчета по продължението на пукнатините за по-добро влизане на кита. Погледни от близо и, ако китът не е влязъл добре, моят съвет е да ги направиш, иначе има голяма вероятност цепките да си личат под боята.

 

PS: Ако отново имаш път натам, погледни дали тези момчета, от които си взел евтината дрелка, нямат и еффтинки оберфрези за 40-50 уева. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами след като шлайфам ще видя какъв е ефекта и ако трябва ще направя каналчета. Имам едно много неприятно съмнение, че тоя кит няма да свърши работа. Нещо много бавно съхне и седи един такъв трошлив. Май ще ходя да си взема друг или ще си забъркам самичък.

 

пс. Ще разгледам следващият път - мисля, че я взех от Практикер.

 

псс. Освен всичкото, добрите хорица са сложили и едни резервни четчици в кутията - как да не ги обикнеш :)

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под боята можеш да сложиш акрилен грунд. Продават го на спрейове за около 4.50 лв. Шлайфа се с шкурка 250 до 600. Доста е твърд. Преди да пръскаш, трябва да изшлайфаш цялото тяло, след това - грунд, шлайфане, грунд, шлайфане .... - докато стане перфектно покритие. След това вече боядисваш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под боята можеш да сложиш акрилен грунд. Продават го на спрейове за около 4.50 лв. Шлайфа се с шкурка 250 до 600. Доста е твърд.

Къде го има това чудо и какво по-точно пише на спрей-а? За тялото няма смисъл - там си има доста гладко покритие, но за главата на грифът ще трябва, иначе ще пръскам сто милиона пъти докато покрие като хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че е нещо като шприц-кит (ако не и същото)

По принцип пръскат дървото със специален sealer. Аз лично не съм виждал такова нещо. Шприц китът върши невероятно добра работа, а pacman беше казал, че някакво лепило също става за sealer.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише "Body Primer", в долната част - Acryllic, Сив е на цвят като се пръска, опаковката е червеникава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка дрелката се намери и ето резултатите:

 

Цепнатината от едната страна на грифа:

 

puldin8.jpg

 

Цепнатината от другата страна:

 

puldin9.jpg

 

Винтовете:

 

puldin10.jpg

 

 

4 отвора леко под ъгъл, така че да мога да ползвам по-дълги винтове:

 

puldin11.jpg

 

 

Винтовете от едната страна (ужасна снимка):

 

puldin12.jpg

 

 

Винтовете от другата страна (ужасна снимка):

 

puldin13.jpg

 

Яко мацане с кит:

 

puldin14.jpg

 

Намацано навсякъде, където имаше драскотини:

 

puldin15.jpg

 

 

Ето го и въпросният гриф в по-близък план:

 

puldin16.jpg

 

Стана бая здраво. Определено винтовете вършат работа, или поне на първо четене. Ще видя като сложа грифът какъв ще е резултата, но в момента не се усеща движение като се натиска/дърпа за разлика от предишното състояние.

 

Засега толкоз. Утре пак :cheers:

Съвет към теб и всички които постват снимки, в НИКАКЪВ случай не ползвай светкавица при близки детайли още повече ако са с отразяваща повърхност. Засили околната светлина и прецени посоката на сенките.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвет към теб и всички които постват снимки, в НИКАКЪВ случай не ползвай светкавица при близки детайли още повече ако са с отразяваща повърхност. Засили околната светлина и прецени посоката на сенките.

Поздрави.

Благодаря за съвета, това и ние го знаем, но не разполагам с необходимите осветителни тела - така че, за без пари - толкоз :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, това и ние го знаем, но не разполагам с необходимите осветителни тела - така че, за без пари - толкоз ;)

Лек оф-топик, но все пак си е по темата горе-долу - става дума за снимките на инструментите ни ;)

 

За снимките - не зная с какво снимаш; ако е цифрово - не намирам във файловете EXIF. Все едно ;) Наистина не трябва да се удря с трескавицата, когато обектът е така лъскав и е толкова близо.

Има няколко начина за по-добри снимки - можеш първо да изключиш светкавицата (пак казвам, не зная с какво снимаш; има някои "сапунерки", на които за ужас на такива като мен светкавицата не може да се изключва...).

Ако снимаш в затворено помещение (като твоя случай;) използвай амбиентно осветление от стайната лампа, от настолна... дори може и спот за четене да свърши работа. Включи всичко, което имаш, с две думи. Ако към китарата блестят директно крушките и крушките не са матови, сложи някаква прозрачна хартия през лампите - колкото да направи светлината по-мека и да няма отблясъци.

Снимай при по-високо ISO. На цифровите апарати може да се регулира, а за филмовите - сложи в апарата лента с високо ISO. В случая става дума за стандарт за чувствителност - по-високото число значи по-голяма чувствителност, съответно можеш да снимаш при по-ниска осветеност :D

Гледай китарата да е на фокус и всичко да е в кадъра. Дребните детайли може и ние сами да си ги увеличим ;) Но трябва да са на фокус, иначе нищо не се вижда.

 

Не ти разводнявам темата - и на мен ми е страшно интересно какще изглежда китарката накрая! Затова и тия съвети за снимането - та да излязат готини снимки ;)

Хайде и чакаме снимките накрая - моят Пълдин също чака да го кусуря ;)) Само време да намеря и аз ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, това и ние го знаем, но не разполагам с необходимите осветителни тела - така че, за без пари - толкоз :)

Лек оф-топик, но все пак си е по темата горе-долу - става дума за снимките на инструментите ни :happy:

 

За снимките - не зная с какво снимаш; ако е цифрово - не намирам във файловете EXIF. Все едно :happy: Наистина не трябва да се удря с трескавицата, когато обектът е така лъскав и е толкова близо.

Има няколко начина за по-добри снимки - можеш първо да изключиш светкавицата (пак казвам, не зная с какво снимаш; има някои "сапунерки", на които за ужас на такива като мен светкавицата не може да се изключва...).

Ако снимаш в затворено помещение (като твоя случай:happy: използвай амбиентно осветление от стайната лампа, от настолна... дори може и спот за четене да свърши работа. Включи всичко, което имаш, с две думи. Ако към китарата блестят директно крушките и крушките не са матови, сложи някаква прозрачна хартия през лампите - колкото да направи светлината по-мека и да няма отблясъци.

Снимай при по-високо ISO. На цифровите апарати може да се регулира, а за филмовите - сложи в апарата лента с високо ISO. В случая става дума за стандарт за чувствителност - по-високото число значи по-голяма чувствителност, съответно можеш да снимаш при по-ниска осветеност :happy:

Гледай китарата да е на фокус и всичко да е в кадъра. Дребните детайли може и ние сами да си ги увеличим :beer: Но трябва да са на фокус, иначе нищо не се вижда.

 

Не ти разводнявам темата - и на мен ми е страшно интересно какще изглежда китарката накрая! Затова и тия съвети за снимането - та да излязат готини снимки :D

Хайде и чакаме снимките накрая - моят Пълдин също чака да го кусуря ;)) Само време да намеря и аз ;)

Пак да благодаря на всички отзовали се, но във въпросното помещение - разбирай хола нямам никакво свястно осветление освен малко индиректно осветление под формата на лампи светещи в посока към тавана. Въпросната сапунерка (Canon A60) е на мнение, че трябва да се снима при F2.8 на скорост 0"8. Независимо, че тая работа никак не ме притеснява, при липсата на подходящ статив мисията е невъзможна - иначе нямам нищо против. Да - може да си играя с ISO-то, но резултатът е една прекрасна снимка с много шум - т..е все тая.

 

Имам и една Praktica-а с фиксиран обектив 50мм и F1.8 и вероятно снимката ще стане малко по-добра при липсата на светкавица, но липсата на светлина е непоправима. Както казваше един велик фотограф - "Ако бях господ - първите ми думи щяха да бъдат - нека бъде светлина".

 

Имам от кого да взема техника, но не считам за нужно. Който не го кефи светкавицата - да не гледа. Като стане китарата, ще се постарая да я снимам като хората. За междинните етапи - толкова :)

 

Както и да е - фотографията е друга тема.

 

По въпроса с пълдина - в неделята ми разясниха как се шприцва - смятам да пробвам и да докладвам - има си техника.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надушвам, чв ще стане дзвер <_<

Какъв цвят ще бъде? Може да я направиш sunburst - по този начин хем ще имаш transparent finish и в средата ще ти се вижда дървото, хем отстрани цепките и китът ще бъдат покрити с боя.

Задната страна на грифа ще я боядисваш ли или си решил да я оставиш открита? Абе въобще раздумай да знаем какво да очакваме и да сравним с резултатите. :)

 

PS:

И аз да се обадя (като човек, който вече е успял да потроши два чужди фотоапарата).

Ако нямаш изкуствена светлина в хола, за да снимаш без светкавица, пробвай през деня, като махнеш щорите или отвориш прозорците. :)

Най-лесният вариант е просто да снимаш пез деня на открито.

Но всичко това ти го знаеш и щом не си го направил досега, значи нямаш възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mного се надявам да стане дзвер :dance:

 

Смятам да боядисам тялото в червено, грифът също ще му пръсна главата в червено, но само отпреде, отзад ще бъде само лак.

 

Хардуера ще е никелиран - ключове, врътки на потенциометри и т.н.

 

Ето засега докъде съм я докарал:

 

Нещо, което ме изкефи - отпред и отзад китарата е фурнирована. Не знам дали това е добре или зле за звука, но ме кефи :) Леко се разколебах, дали да не я шлайфам като хората и само да я лакирам.

 

puldin17.jpg

 

За съжаление, дупките запълнени с кит никак не изглеждат добре и просто нямам избор.

 

puldin18.jpg

 

 

Тук съм я пръснал с "кит за пръскане" на Faust. Много ясно си личи как никакъв ме няма в шприцването - бая поолях, ноо тва е положението. Последва яко шлайфане и следващите няколко пъти се старах да пръскам по-пестеливо и горе долу се получи. На следващият ден ми обясниха как се прави тая работа, ама малко след дъжд качулка. Както и да е - поне за боята и после за лака ще се постарая.

 

puldin19.jpg

 

 

Купих си нови ключове и трябваше да запълня отворите на винтовете от старите ключове. Забърках си собственоръчно малко кит и запълних обилно. Наложи се също да разпробия със свредло 10-ка заради новите ключове и за малко да опропастя целият проект, но слава богу главата на грифа е все още цяла.

 

puldin20.jpg

 

 

Това е след като изсъхна и леко е шлайфано.

 

puldin21.jpg

 

 

Ето и част от новият хардуер:

 

puldin22.jpg

 

Бавничко става, но кво да се прави - такъв е живота...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.