Jump to content
Българският форум за музиканти

Преработка на стар Puldin


Recommended Posts

До тук изглежда доста добре. Сега следва якото шлайфане. Успех с боядисването. Какви адаптери мислиш да и слагаш на китарката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 88
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

До тук изглежда доста добре. Сега следва якото шлайфане. Успех с боядисването. Какви адаптери мислиш да и слагаш на китарката?

Мерси, дано да се справя по-добре с боядисването.

 

Адаптерите ще са оригиналните. Поне засега. Ако ми хареса как се получава китарата, мога да я снабдя с някакви хубави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Движиш се със светлинна скорост!

А за оливането на шприца - почти неизбежно е. Той поне се шкури на воля, кфтито е, ако олееш боята, защото там шкуренето на отечките е тънка и изнервяща работа.

Аз купих същите ключове като твоите.

Провери ги да не са за двуредна глава! :) Моите се оказаха за двуредна и добре, че такава си избрах да правя по принцип. Ако бях направил едноредния вариант, който ми се мотаеше в главата, без да обърна внимание на ключовете, щях да ги ползвам за зарчета.

Откъде купи врътките за потенциометрите и кач пара даде за тех?

 

Rock on! :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готино става, браво :dance: Добре щеше да изглежда само лакирано дървото, но наистина кофти заради тия дупки за винтовете... Вече си мисля, че всички, ама всички Пълдини се чупят точно там. Моят и той като твоя - все едно така са правени :)

Стискаме палци и чакаме новите снимки и разяснения ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи врътките ги взех от РФ за 5 кинта бройката. Ключовете също са от там - 44 лв (в малкият цум бяха 52). Още като ги купувах гледах - за едноредова глава са.

 

За сега не мога да си намеря нов бридж, искам да сменя и него, но няма подходящи. Гледах един в малкият цум, но беше с по-големи разстояния между струните и се притеснявам, че ако го сложа 1-ва и 6-та струна може да не стоят върху грифа.

 

Също така се чудя откъде да си намеря готин ключ за превключване на адаптерите. Трябва ми да е с 2 позиции, а се продават само с 3 и или трябва да направя 2 от позициите да са еднакви или да оставя едната от позициите несвързана, което не ме кефи.

 

За цепнатините - кво да се прави - крехки са тези пълдинчета. От друга страна, къв тормоз е видяла тая китара - не е истина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптерите ще са оригиналните. Поне засега. Ако ми хареса как се получава китарата, мога да я снабдя с някакви хубави.

Тук пак трябва да се рекламирам - Навивам адаптери, правя и активни. Имам готови бройки, които можеш да чуеш(Пробваш на твойта китара).

 

Боята ще я шкуриш ли(не става със всички видове бои)?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи врътките ги взех от РФ за 5 кинта бройката. Ключовете също са от там - 44 лв (в малкият цум бяха 52). Още като ги купувах гледах - за едноредова глава са.

 

За сега не мога да си намеря нов бридж, искам да сменя и него, но няма подходящи. Гледах един в малкият цум, но беше с по-големи разстояния между струните и се притеснявам, че ако го сложа 1-ва и 6-та струна може да не стоят върху грифа.

 

Също така се чудя откъде да си намеря готин ключ за превключване на адаптерите. Трябва ми да е с 2 позиции, а се продават само с 3 и или трябва да направя 2 от позициите да са еднакви или да оставя едната от позициите несвързана, което не ме кефи.

 

За цепнатините - кво да се прави - крехки са тези пълдинчета. От друга страна, къв тормоз е видяла тая китара - не е истина.

Може да си сложиш обикновено ключе, от тия кръглите лъскави със стърчащо лостче, предполагам, че ще изглежда добре. На Джон Петручи на Ибанците май бяха такива, доколкото успях да видя на Rock Discipline

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптерите ще са оригиналните. Поне засега. Ако ми хареса как се получава китарата, мога да я снабдя с някакви хубави.

Тук пак трябва да се рекламирам - Навивам адаптери, правя и активни. Имам готови бройки, които можеш да чуеш(Пробваш на твойта китара).

 

Боята ще я шкуриш ли(не става със всички видове бои)?

Ами след като я сглобя и я подкарам отново с оригиналните адаптери може да пробваме и с твоите - ще стане мега къстъм шоп :ph34r:

 

Боята мисля да я шлайфам, пробвах на едно място я бях пръснал така за пробата - сякаш нямаше проблем. Единствено ме притеснява евентуална кофти реакция между боята и лака. На боята пише "синтетична боя", лакът е акрилен. Пълна мъгла ми е... Пробвах на едно парче - пръснах първо с боя, после след няколко часа с лак - също не изглежда да има проблем.

 

Тя и в момента си има це-ка ключе с което се превключват адаптерите - резултат от мой стар тунинг, при който китарата остана само с 1 волюм потенциометър и това ключе, което превключваше между бридж и нек. Никакви тон контроли и али бали. Оригинално си имаше 2 волюма и 1 тон контрол - пълна безмислица при тези калпави адаптери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук пак трябва да се рекламирам - Навивам адаптери, правя и активни. Имам готови бройки, които можеш да чуеш

Сори за офтопика: Evtim Djerekarov, можеш ли да запишеш и публикуваш семпли от твоите правени адаптери?

Снимчици от правенето им също биха били добра идея или поне снимки на готовия продукт. :ph34r:

Ако искаш, пусни нова тема в раздела, да ги коментираме. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще мога, като си взема китарата от pacman. Тези, които за на нея, са пренавити от кремона, Имам и един сингъл коил, един хъмбъкер, чиито пластмасови часто съм правил(много трудоемко), и сега правя един активен в кутия. Трудно ще ми е да поствам снимки, защото нямам цифров фотоапарат, но можем да се уговорим с някой, който има да донесе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лек ъпдейт... започна голямото мацане :metalist: Това е след втората ръка:

 

puldin23.jpg

 

пс. Знаам - мноо светкавица, мнооо нещо - тва е положението в мазата :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аууу, мноо яко е станАло!

Боята може и да ти изглежда изсъхнала, ама ти не я пипай поне още 48 часа.

Гледам, май и рогчетата нещо си заоблял. Или само така ми се струва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти да не си решил да правиш трибют банда на Vixen, че си избрал тоя палав цвят? :D

Ахам :D Чудя се само какъв лак да си избера за ноктите и къде да си направя толкова бухнала фризура... :D

 

Някакъв такъв цвят се опитвам да издокаросам:

 

X10Red.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.