Jump to content
Българският форум за музиканти

Slide Pick


Morello

Recommended Posts

0.43 инча :) 1.09 милиметра е иначе

(са кво ше си мерим перцата ли :) )

ааа,така кажи!!!така е друго нещо :godbless:

а аз първото перце,което си купих ми остана най-любимото и все с него си свиря-0.81 мм.- а съм си го купувала толкова отдавна,че тогава и идея си нямах от перца :) ,ама се оказа най-удобно и най-яко ! :guitar: и как не съм го загубила досега не знам :think:

 

опа,сори за офтопика :P

Редактирано от Jolene
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol::lol::lol::lol: Съжалявам че ви прекъсвам и сори за оффтопика, ама някой знае ли поне онезъ металните тръбички за същата цел пак :ph34r::godbless: Редактирано от Morello
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми.. метална тръбичка. Слагаш я на някой пръст на лявата ръка или там с която се размотаваш по грифа (обикновено безименния или кутрето) и почва слайд-о-мания :greenball: Аз тоя номер го правя с подръчни срества, отверки, вилици, пили, шишета, прочие :green:

Иначе е готина гъзарийката. Bad Horsie на Стиви Вай започва с такава хава. Също и някво соло на Хамет имаше, мисля че Ain't My Bitch.

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless: Аз доколкото се досещам в песента Love conquers all (Deep Purple) , Ричито свирише цялата ( :greenball: ) песен с такова чудо ...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това, за което бяха последните офтопици :

викат му Слайд, има ги по 5- 10 лв, метални, пластмасови, стъклени. Не мислите ли, обаче, че вместо да упътите човека вие го обърнахте на "аз свиря с пеце дебело еди колко си милиметра, което е еди колко си инча, което ми напомня за времето, когато бях дете...." Няма и едно мнение по темата :godbless::greenball: а за тези, които ще продължат да спамят - аз свиря с 3 милиметра и ми е адски интересно какво е това перце SlidePick, така, че айде малко по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам ,че едно такова перце би било яко за sweep-tap арпежи .Или поне аз бих му измислил такова приложение - да кажем свириш някъв суийп арпеж от пета струна (примерно) и като стигнеш до първа (където трябва да се пада тапинга по принцип) ,вместо да "тап-неш" въпросТното прагче с пръст ,"тап-ваш" с перцето и после го плъзгаш и връщаш по струната .Но то това по принцип си става и с нормално перце ,просто с металното предполагам ,че ще се чуе значително по-отчетливо .Ако пък някой схване какво точно написах .... :godbless::greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А въобще сигурно ли е че са метални !, защото никой самоуважаващ себе си музикант няма да свири с метално перце (струните да не са от закалена стомана, че да ги жулиш като задник на студентка :read: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вместо да "тап-неш" въпросТното прагче с пръст ,"тап-ваш" с перцето и после го плъзгаш и връщаш по струната .Но то това по принцип си става и с нормално перце ,просто с металното предполагам ,че ще се чуе значително по-отчетливо .Ако пък някой схване какво точно написах ....  :)  ;)

Хвана ми горе-долу идеята :) това е едно от приложенията

:)

@NitroBGA - да, предполагам и от снимката личи че са от друг материял, незнам какъв точно метал :):);)

Редактирано от Morello
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А въобще сигурно ли е че са метални !, защото никой самоуважаващ себе си музикант няма да свири с метално перце (струните да не са от закалена стомана, че да ги жулиш като задник на студентка :read: )

Дедазнам, хора всякакви. Брайън Мей нали уж свиреше с някаква монета? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.