Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Pickguard


AlexiLaiho

Recommended Posts

Аз единственото което не харесвам на гардовете е , че държат адаптерите във въздуха и определено скапват състейна и не звучат така плътно ако са монтирани в дървото (същото се отнася и за капачките).

Но пък затова си има разни трикове които аз лично прилагам (натикване със спец. сив дунапрен - трика е на Сатриани и Еди Ван Хален , завинтване в дървото, добавяне на дърво и така)

 

Но никой неможе да ми каже, че RG550 е грозно... RFR финиша с черния гард ме кара да... ;) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но пък затова си има разни трикове които аз лично прилагам (натикване със спец. сив дунапрен - трика е на Сатриани и Еди Ван Хален , завинтване в дървото, добавяне на дърво и така)

 

би ли споделил малко повече по въпроса, че ми стана интересно... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Трика с дунапрена е прост - натикваш пространството между адаптера и дървото и/или платформата на която е закачен и така намаляваш възможноста от микрофоний. Сатриани го практикува и от него съм го научил.

 

А за монтирането директно в дървото - това си е изпитано. Състейна се подобрява малко (но достатъчно).

Няма да изпадам в дълги пояснения, но накратко - адаптера вибрира заедно със тялото по-добре и не се позволяват свободни трептения. Не мога да го обесня много ясно теоритично, но смятам, че всеки китарно-образован човек ще се досети за какво става приказка.

Аз лично усетих доста по-дефиниран тон, а състейна се подобри малко.

 

Добавянето на парче дърво е лесен трик да си олесните работата при дирекно монтиране. (и да избегнете излизането на винтовете от другата страна... особено при тънки китари като Ibanez S :wallbash: )

Повечето китари със гардове/рингове(капачки) имат малки дупки издълбани повече заради стърчащите винтове за монтирането на адаптрите. Трика е да се запълнят тези дупки за да се завинтят отгоре новите винтове на дирекно монтирания адаптор.

Режете си малки парчета дърво (махагон в моя случай) и ги оформяте на ръка във формата на дупката така, че с достатъчен натиск да влезнат здраво. Преди да ги монтирате е добре да направите резбата за винта за да не стане фал после. Останалото е ясно - натиквате "тапите" (ако искате и лепите, но не препоръчвам... просто няма смисъл след като са вкарани с натиск, а и после няма как да ги извадите ако са залепени), подлагате достатъчно донапрен(или друг мек материал) и завинтвате адаптрите.

Единствения минус на така монтирани адаптри е, че височината им няма как де се регулира. Веджъж се мери и преценява.

 

Ако някой иска като сменям струни по-натам ще спретна и снимков материал.

 

Поздрави!

Данио

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че има малка обърквация за дунапрена :wallbash: Ма ще го оставим за Л.С.

иначе си много прав за адаптерите монтирани в дървото :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.