Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Pickguard


AlexiLaiho

Recommended Posts

Здравейте, наскоро айбанез-ите с pickguard взеха много да ми харесват.Моята китара е Айбанез RG370 (без pickguard). Чудя се дали би било възможно да си направя такъв, дали се продават, както и дали ще може да се монтира безпроблемно. Ако някой е правил това до сега, моля да сподели мнение. Благодаря

 

п.с Мисълта ми е да си направя красив pickguard, който да съответства на цвета на китарата, например нещо като това http://www.queeninstrumentosmusicales.cl/n...uard_gio_2h.jpg

 

Всички идеи и съвети са добре дошли :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто си взимаш един гард и го монтираш.

Виж как е енаправено RG770 - пикгарда е декоративен.

Но си помисли има ли смисъл - ако решиш да го махнеш ще останат дупки по тялото.

 

ПС. Спомних си, че един колега от форума беше направил така един престиж - много шик стана.

Редактирано от cRyStaL_gUiTaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минавам само да кажа, че е много добре изглеждащо :thumbup:

 

Така преди да взема X-а направо се бях влюбил в RG350EX - со белия пик-гард! Красотичка! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако просто вземеш нов пикгард и го сложиш отгоре на китарата, след това ще имаш проблеми със слагането на потенциометрите и превключвателя за адаптерите. И аз обмислях този вариант скоро.

 

Това е така, защото на китарите с пикгард всичко това е монтирано директно върху пластмасата, а на RG370, или която и да е друга китара без "капак" отдолу ще ти остане и слоят дърво и няма да можеш да завиеш гайките, които държат потенциометрите, защото ще стане много дебело. Освен това и 5-степенният превключвател няма да може да превкючва на крайните позиции, защото пластмасата отгоре ще пречи, според мен.

 

При китарите с пикгард дървото е издълбано отгоре, затова няма отвор за електрониката от задната страна на китарата, а само мястото, където са пружините на флойда - всичко останало е захванато за пластмасата, а не за дървото.

 

Та според мен удачно решение е да се сложи някакъв тънък материал - например да се залепи някакъв вид фолио или винил, предварително изрязани по формата на пикгарда - хем ще се постигне желания визуален ефект, хем и дебелината е пренебрежимо малка и няма да пречи на останалите неща.

 

При такъв вариант обаче няма да можеш да махнеш рамките на адаптерите, защото иначе няма да има какво да ги държи :thumbup:

 

Едит: С нов пикгард може да стане, ако решиш да направиш така, че потенциометрите и превключвателя да са "вкопани" в пикгарда, т.е. да разшириш отворите, където ще влизат потенциометрите и ключето, така че да не докосват пластмасата, но не знам как ще изглежда.

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колегата дето даде за пример РГто? Все пак там са изрязани отвори за винтовете на адаптерите. Но и те са от тези без капачки по принцип... ето много детайлна картинка

http://cachepe.samedaymusic.com/media/qual...30196db84f2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами виж, при това RG с прозрачния пикгард, може резбата на потенциометрите да е по-дълга и съответно въртящата се част да е по-дълга нагоре - модели всякакви. :punk_guitar: Аз имах предвид специално за китарата на AlexiLaiho - Ibanez RG370 без да трябва да се купуват нови потенциометри и т.н. С нови такива определено ще стане без особени главоболия. А и това, че адаптерите са завити направо в дървото на тази RG770 е от доста голяма помощ, несъмнено :thumbup:

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости... объркваш момчето.

Аз как на S5470-ката дето е с капачки ги монтирах дирекно в дървото? Хем полезно, хем повече ме кефи.

а за резбата на потенциометрите - достатъчно е да махне шайбите и ще му стигне резбата.

 

Всичко ще си стане. Да хване един стар пикгард от RG и по него да му изрежат на лазер от материала който иска. При Капъша има толкова различни разцветки плоскости за тази цел. Прави го като на RG770 и е готово.

 

Тва с винила или фолиото е баш българска му работа :greenball: .

 

Както споменах колегата K.Kertev беше направил неговия престиж така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, ок, спокойно :ok:

 

Щом става - всичко е наред. Ако ще има истински пикгард, няма да му се наложи да ги слага директно на дървото така или иначе, освен ако не реши да направи като теб :wallbash:

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж RG770 как е отрязано около switch-а. Ето така е най-добре.

 

ПС. Имайте предвид, че монтирането дирекно на адаптри не е лесна работа. Особено при тънка китара като S-а.

За пояснения - на ЛС.

Редактирано от cRyStaL_gUiTaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам,проекта си заслужава определено става доста по добра китарата.(визуално).

Не се притеснявай за адаптерите ключа и потенциометрите, просто се разширява пигарда за тях.

Ето какво постигнах на бившата ми:

 

7960720881854224841.JPG

1388640996798200097.JPG

1397543829598313500.JPG

 

Поздрави:ККертев

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.