Jump to content
Българският форум за музиканти

Distortion - Милин Камък


Recommended Posts

Все се каня да пусна темата, но нямах време. Още в началото като почвах се да занимавам със свирене ми беше попаднал Dostirtion-а на Милин Камък, отначало в опитите си да го пусна нямах успех и си мислех че са ми вързали тенекия, и събираше прах в нас, но по 1 време се сетих да го разчовъркам и с удоволствие открих, че проблема е в това, че поляритета е обърнат. Та искам да запитам на всичките ли ефекти на МК е така или предишния собственик е бил кофти ел. техник

Редактирано от Viper-X
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как "така"????

Не си описал как е поляритета!!!Корпуса - "-" , активния край - "+"

Това е то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..хм, като се замисля захранването на МК е с малък мъжки жак, и се различава от останалите ефекти..и си спомням, че ми се налагаше да сменям поляритета на захранването, когато го ползвах и за друг ефект...така, че е е възможно да е фабрично това 'объркване' на поляритета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Врачански завод ЗЕЕСТ "Милин Камък" е бивш производител на четири вида ефекти за китара: DISTORTION, PHASER, BOOSTER и COMPRESSOR, както и на три вида усилватели: C60, B60 и R60 (не съм сигурен за буквата).

От 10-12 години артикулите в завода са се изчерпали, а тяхното производство е спряно по-рано.

Оригиналните захранващи букси на ефектите от серията "Милин Камък" представляват отвор за малък моно жак, свързан по стандартен начин т.е. върха на жака е "+", а корпусът "-".

Ефектите работят на 9V напрежение, а специално Фейзерът работи най-добре на 7.5V по мой наблюдения.

Всичките имат опция за режим работа с батерия.

 

В твоят случай най-вероятно си ползвал стандартно съвременно захранване с комбинация от основните типове накрайници, като не си обърнал поляритета.

 

:)

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами изплзвам 10V токоизправител - самоделка, някога е бил пригоден за Sega Mega Drive, после си го преправих сложих универсален накрайиник, който има всичките жакове и си го ползвам за ефектите, отначало го обръщах него но после ме светна мисалта да обърна самия ефект, и сега като се замисля къде е идеята + да е към корпуса (както е оригинално)

 

ПП. Ако някой може да даде семпли от останалите ефекти ще се кефя много, а ако намери и останалите ефекти за продане ще съм двойно благодарен

 

Мисля да събера серията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и сега като се замисля къде е идеята + да е към корпуса (както е оригинално)

 

Я прочети пак какво точно съм написал за "+".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
^^ Имам PHASER - Виж ТУК....

ОО супер да си имам късмета, по възможност пиши на скайп viper2help да се разберем по подробно

 

 

Я прочети пак какво точно съм написал за "+".

 

буксата на ефекта от върха излизаше жичката към корпуса

Редактирано от Viper-X
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

буксата на ефекта от върха излизаше жичката към корпуса

 

Значи в твоя случай са били разменени предполагам с цел да се ползва ефекта с всяко захранване, без да се обръща поляритета на захранването.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Значи в твоят случай са били разменени предполагам с цел да се ползва ефекта с всяко захранване.

Ааа и забравих да добавя че няма изход за батерия

Но аз мисля да направя такъв

 

ПП. Е може и да е имало ама нз какво е правено точно с него преди да попадне в моите ръце

Редактирано от Viper-X
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по проект помещението за батерията се намира "в търбуха" на камьончето по средата.

Няма специално капаче, а трябва да се свали цялото дъно.Но внимавай, защото платките са вече стари, респективно спойките, както и потенциометрите са много смотани.

 

Между другото ефекта, който ти предлага градския по-горе мисля че е със сменени потенциометри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиии да пише го в темата където се продава

 

Мястото за батерията го забелязах, но нямаше изводи за такава и мисля да добавя, не ще че слагам, както казах всичко вътре е доста старо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.