Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет ?


victor4y

Recommended Posts

Болки и напрежения по ръцете и тялото (кръст, гръб) са от грешна постановка. Бола в пръстите - всеки е минал от там, няма как. Аз ако не пипам китарата седмица и като я хвана пак ме болят.

 

Иначе сега се усетих, тъй като свиря седнал, как ме заболява гърба след 15-на мин. свирене - неправилна постановка. Ще трябва известно време да свиря с колан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пръстите преди имах мазол, ама явно организма си намира разни заобиколни начини и сега дори мазол нямам, просто като че ли кожата ми е по-дебела, отколкото на пръстите на лявата ръка. Както се казва в Джурасик Парк "The life will find a way" :) "Давай и се не бой" - тва пък е от Гацо Бацов :rolleyes:

 

Иначе за постановката аз много много рано в китаристкото си развитие се научих по трудния начин, че позицията при свирене е много важна. Понеже учех разни сола и изгърбен наведен към китарата (все едно да гледам кво става :rolleyes: ) и така си....не знам разтегнах ли, преуморих ли кво, ама кръста ме скъсваше и 2 седмици бях като инвалид, първата от които почти и само на легло.... Въобще дори с музиката шега не бива :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, за китката гледах в едно видео на Бейтио (Май Спийд Килс 3 беше), че е хубаво дланта да ти е успуредна с предмишницата. Иначе можело и контузия да си докараш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лек просто трябва да си свикнал.Аз си гриза ноктите и кожичките на пръстите отпред на ,,чукчетата,, ама сум свикнал.Всичко е въпрос на време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда вече не ме болят толкова много пръстите аз почти всеки ден свиря по около 30 мин а ако науча нещо ново може и по дълго :):rocker::) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, за китката гледах в едно видео на Бейтио (Май Спийд Килс 3 беше), че е хубаво дланта да ти е успуредна с предмишницата. Иначе можело и контузия да си докараш :)

 

Е как дланта ти ще бъде успоредна на предмишницата?! :) Като си свиеш пръстите на ръката, те стават успоредни с предмишницата, ама дланта е физически невъзможно. Освен ако не съм разбрал правилно нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, за китката гледах в едно видео на Бейтио (Май Спийд Килс 3 беше), че е хубаво дланта да ти е успуредна с предмишницата. Иначе можело и контузия да си докараш :mellow:

 

Е как дланта ти ще бъде успоредна на предмишницата?! :D Като си свиеш пръстите на ръката, те стават успоредни с предмишницата, ама дланта е физически невъзможно. Освен ако не съм разбрал правилно нещо...

 

Май не съм обяснил... Майкъл обясняваше, че китката не трябва да е извита навън, или навътре докато свириш свириш. Т.е. ръката (дланта) да е на една равнина с предмишницата (ръката от лакътя до китката) при свирене.

 

ПП. Намерих го къде е - съвсем в началото на Спийд Килс 3 - след първото "парче" - сваляй от някой торент, и гледай :)

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.