Jump to content
Българският форум за музиканти

фусчета, мусчета


Recommended Posts

Нещо не мога да схвана в този форум....той ОТ МУЗИКАНТИ ЗА МУЗИКАНТИ ли е създаден или за хора заяждащи се и опитващи се да се изкарат НЯКАКВИ ВЕЛИКИ??? :band1::band1:;):):band1:

Някакви живеещи в ЦЕНТЪРА на най-мръсната столица,която съм виждал,на които им пречат накакви от КОМПЛЕКСИТЕ....това детска градина ли е,забавачница......или НЯКОЙ С НЯКОЙ ИСКА ДА СИ ОБЩУВА и ДА ДАВА МНЕНИЯ И ЗНАНИЯ....СЪЗНАНИЕТО НИ Е "КЕНЕФ" а не СГРАДИТЕ и комплексите....

ИМЕНА ХУБАВИ (tupoto kopele????)ПОДХОЖДАЩИ им явно...Това че съм написал КEYBOARDS-не означава че СВИРЯ само на такова НЕЩО!!!СВИРЯ И НА КИТАРА,БАС,ЦИГУЛКА....а на БАРАБАНИ СЕДНАХ В 7 Клас,приятелю!Това беше през 1977 година!!!САМ СИ СВИРЯ ТРАКОВЕТЕ НА ПАРЧЕТАТА,А ТИ? :( САМ СИ ИЗБИРАМ,КУПУВАМ И СМЕНЯМ КОЖИТЕ,НАСТРОЙВАМ БАРАБАНИТЕ,ИЗБИРАМ ЧИНЕЛИТЕ,САМ СИ СМЕНЯМ СТРУНИТЕ НА КИТАРИТЕ,САМ СИ СМЕНЯМ ГУМИЧКИТЕ ЗА АТАКА НА КЛАВИШНИТЕ------А ТИ? ;);):blink::blink:

Само такива неща ли можеш да напишеш във форума???Каквито си отговорил?Само с този жест от снимката ли се оправяш,когато нещо не е на твоето?Само толкова ли неща си научил от живота???Браво!

И знаеш ли...ти не си единствения такъв РАЗБИРАЧ НА ВСИЧКО...за жалост!ЗАЩОТО СИ ЗАПОЗНАТ САМО С НЯКОИ НЕЩА,КОИТО САМО ТЕБ ТЕ ВЪЛНУВАТ И ЗАТОВА ДРУГИТЕ НЕ МОГАТ ДА СЕ ИЗКАЗВАТ-ТАКА ЛИ?Ей за това сме на това ДЕРЕДЖЕ!В тази БГ!Защото само се ГЛЕДА СЕИР!!!.....500 ГОДИНИ МАЙКА,не са никак малко!

Не съжалявам че пиша това,но...от 14 години съм в западни форуми и там такива разговори не се провеждат!Там всеки иска да научи нещо от някой-БЕЗПЛАТНО,ЗАЩОТО ВСЯКА ИНФОРМАЦИЯ СЕ ПЛАЩА,А ТУК-КОГАТО НЯКОЙ РЕШИ ДА ДАДЕ ИНФОРМАЦИЯТА-СЕ НАМИРА ВЕДНАГА КОЙ ДА ГО ОПЛЮЕ!ДОРИ И БЕЗ ДА ИМА ПОКРИТИЕ!Благодаря за вниманието!

И ДА НЕ ЗАБРАВЯ-НЕ СЕ ЧУВСТВАМ НИКАК ДОРИ ЗАСЕГНАТ,САМО ИЗКАЗВАМ МНЕНИЕ!

Щях да напиша нещо съвсем разли4но, приятелю Ignis, но всъщност благодаря ти....съвсем искрено.

"...и само защото си прав за себе си не си мисли, че ще ти кажа БРАВО"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

здрасти EMPEROR,защо не слозиш малко снимки на 11" фус Зилджан. това ми е мноо интересно :pray:

Да сложа... Ама... Срам не срам, нямам дигитален фотоапарат, а и да имах, компа ми е с такива невъзможности, че няма да мога да пратя снимките. Няма да казвам какви са параметрите на компа ми, за да не предизвикам масов смях сред колегите във форума. :pray: Но ще се опитам чрез приятели да направя нещо по въпроса, ама няма да е днес-утре..., за което се извинявам. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само две са.

 

PRO%20FUSION%20HATS.jpg

YtseJam, понеже знам, че имаш информация, искам да те питам: на един лайф от 1983 или 1984 на Дио, Вини Епис (макар, че Дио го обявява като Апасей :pray: ) свири с фус, на който ясно се виждат на долния капак четири дупки като на зарче за табла. Та исках да те питам, дали има такъв модел? Предварително - благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такъв модел с 4 дупки но е на Zildjian - A Zildjian Quick Beat hi-hat . на Sabian мисля че няма модел с 4 дупки или поне по кталозите и в сайта не съм виждал.

 

11'' фус Zildjian също не ми е известно да има,най малките са им по 12''. това обаче не пречи на Marco Minneman да си направи фусче от две 10'' чинелчета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такъв модел с 4 дупки но е на Zildjian - A Zildjian Quick Beat hi-hat . на Sabian мисля че няма модел с 4 дупки или поне по кталозите и в сайта не съм виждал.

 

11'' фус Zildjian също не ми е известно да има,най малките са им по 12''. това обаче не пречи на Marco Minneman да си направи фусче от две 10'' чинелчета

Честно, не си спомням в момента Вини със Sabian или Zildjian забива, май че беше със първите и грешката е моя.

А за 11'' Zildjian :read: на първа страница от темата. :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно, не си спомням в момента Вини със Sabian или Zildjian забива, май че беше със първите и грешката е моя.

А за 11'' Zildjian :read: на първа страница от темата. :ph34r:

E щом са ги направили специално за теб е друг въпрос,аз казвам че нямат такъв модел който да произвеждат серийно,иначе ако е за специално направени чинели те сигурно могат и 8'' фус да ти направят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E щом са ги направили специално за теб е друг въпрос,аз казвам че нямат такъв модел който да произвеждат серийно,иначе ако е за специално направени чинели те сигурно могат и 8'' фус да ти направят...

:) Де да бяха за мене правени... Купих ги от този, който ги е купил от онзи, за който са правени. :D Но съм сигурен, че аз няма да ги продам и то не само по една причина. Те затова са нестандартни, защото са правени нелегално за подарък от двама турци за сина българин, който им е помогнал в беда. Хората хем са искали да се отблагодарят с майсторлъка си, хем - ако ги гепят да не могат да ги обвинят, че изнасят фирмено производство...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е било преди много време това защото Zildjian от около 50-60 години нямат производство в Турция или поне нямат под това име. Иначе турските производители ще се изтрепат да доказват че са роднини или най малкото ученици на Кероп Зилджиян, те са леко болни на тая тема:unsure::D .То и горе долу е така де,семейството е голямо.

 

Иначе за чинелите поздравления ще ми е интересно да чуя подобно нещо как звучи аз си падам по нестандартните неща:ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е било преди много време това защото Zildjian от около 50-60 години нямат производство в Турция или поне нямат под това име.

Иначе за чинелите поздравления ще ми е интересно да чуя подобно нещо как звучи аз си падам по нестандартните неща<_<

Ами, честно да ти кажа, не съм запознат много с производството на чинели в Турция, а и въобще. Не се интересувам много. Но имам два чинела (13'' и 22'') зеленикави на цвят, сходни по обработка и като цвят на звука, на които са щамповани полумесец със звезда, отдолу на латиница пише MADE IN TURKEY, под този надпис има арабски йероглифи, а под тях е изписано пак на латиница: K Zildjian&Co ISTAMBUL. Купих ги преди време (ама не беше 50-60 години :) ) от Слави Битраков, на който имам доверие и вече близо 20 години свиря с тях. Фус чинелите ми са и визуално и като звук сходни с гореописаните, иначе нямаше да ги купя, понеже на тях щампа няма, поради нелегалния си произход. А за чуване, ще ги чуеш - обещавам! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина е така поздравявам те за турските К това са много редки и ценни чинели.Преди време ZILDJIAN организираха акция да ги изкупят за да правят анализи на сплавта и на обработката им,търсеха К чинели правени в Турция от наследниците на Кероп Зилджиян преди да затворят фабриката там .мисля че през 60-те са я затворили но доста чинели от тогава са живи:virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Ако наистина е така поздравявам те за турските К това са много редки и ценни чинели.Преди време ZILDJIAN организираха акция да ги изкупят за да правят анализи на сплавта и на обработката им,търсеха К чинели правени в Турция от наследниците на Кероп Зилджиян преди да затворят фабриката там .мисля че през 60-те са я затворили но доста чинели от тогава са живи;)

Е, човече, ти ме направи щастлив! :P Не знаех какво имам... Ако се видиме някой ден - почерпката е от мене, а че ще направиме яки лъкардии по темата, спор няма. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.