Jump to content
Българският форум за музиканти

Една акустична Кремона


Recommended Posts

Привет,

имам от 12 години една акустична Кремона със сантиментална стойност за мен. От 3-4 години стоеше в един шкаф без струни, преди това около 4-5 беше с метални струни (големи грешки, но кой да му обясни на хлапака).

сега на 1 праг височината на струните е 1.5мм, на 5 - 3мм, на 7 - 4мм, на 12 - 6мм.

 

Та възможно ли е да се коригира грифа по някакъв начин, защото сега ми е доста неудобна (електрическата ми китара на 12ти праг е 3мм)?

И каква ще е цената на евентуалния ремонт с рефрет. Може и на ЛС

 

От Асеновград съм, тъй че Пловдив ми е близко и удобно за лютиер.

 

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11038932

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11038933

 

Благодаря преварително

 

Ицо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото решение, което ми идва на акъл е да се разлепи ф-борда, да се фрезова канал, за да се сложи тръс род, който да изправи нещата донякъде, а след като се оправи да се отпусне дотолкова, че да държи просто прав грифа, но е доста играчка...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те в заводите не слагат тръст роуди, щото не е нужно май на такъв тип китари. На мене обаче като ми е бил толкова акъла на времето...

Незнам нещо като изпилване на фрет-борда - да се отнеме малко то горната част, която е към главата на грифа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това също е вариант, но има други неща, които следват от тая интервенция - като начало струните влизат под определен ъгъл от ключовете през нъта и нататък към бриджа и промняната му е съвсем вероятно да се отрази на дъгата, която описват, а оттам и на интонациите на китарата. Дървото се подава на огъване, но или бавно и методично, или под действието на топлина, влага и константна сила. Твоят случай е първият и почти всяко друго решение би било само временно...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.