Jump to content
Българският форум за музиканти

Българската връзка със Стив Вай


sasog

Recommended Posts

Bulgarian wedding music... аз приключвам с коментарите тук :hysterical: Ако за сефте попадате на това, изгледайте го-няма да съжалявате :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е мнооого старо :) Говори за Иво Папазов... и без да ме нападате,ама със същия успех може да се пробва да пее народни песни :hysterical:

Айде сега всичките поклонници на Вай да почват с етно-музиката :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е старо...Но Вай има поне още 1-2 парчета освен това , вдъхновени от българския фолклор.Слушал съм някои и се справя доста добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам що сички викат 'старо' като че ли е лошо? :)

 

Нито ечак толкова старо, нито значи че трябва да слушаме и се вдъхновяваме само от 'последното най-ново'...

 

Макар да сте по-склонни да зачитате китарните интерпретации (и аз съм, ужким, китарист) - ето какво го беше вдъхновило за тоя случай:

 

http://www.youtube.com/watch?v=DLQcknhApjM

 

Наздраве!

 

П.П. А Стив, ако се заслушате, не само споменава Ибряма, ами казва че неговата фразировка му 'троши пръстите' и се е съсипал да я учи, даже упражненийце си е изкомпозирал, да тренира до припадък. Пак го чуйте! (Ако гледаме едно и също видео: http://www.youtube.com/watch?v=bDx6dtr2T50 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Съмнявам се да стане, освен на ЛС. Аз веднъж постнах един линк в замундата, после щяха едва ли не да ме наказват за това :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, това е лудница....

Дайте линк към този албум или към парчето...Нещо не го намирам по торентите...:--)

 

Албума:

 

http://www.amazon.co.uk/Real-Illusions-Ref...4018&sr=8-3

 

Въпросното парче е номер 6 по-надолу в страницата (може да се чуят отрязъци, да се купят МП3-йки по £0.79 или целия албум - на диск, за £ 4.00)

 

Наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм го и аз това доста отдавна. Фрийк шоу ексес не мога да го издържа. Мисля че съм го слушал 3 пъти общо и на третия път щях да изхвърля компютъра, щото нямах начин да го сменя и се наложи да го дослушам :icon_shithappens:

 

Мене обаче ме кефи Incantation. В албума Alive in the ultra world е точно изпълнението от България мисля. Мисля, че и то е повлияно от българския фолклор.

 

ето го и него

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.