Jump to content
Българският форум за музиканти

Тунер+метроном+още нещо


BL33D1N6_M3

Recommended Posts

Здравейте, онзи ден ми се скапа тунера на баса - Fender AT-3, и сега си търся нов. Тъй като така или иначе ще давам пари, реших да си взема от онези мултифункционални устройства, които съчетават тунер, метроном и още разни неща (акорди и забравих какво още). Не съм много наясно с марки, цени и т.н., та да попитам - за какви пари мога да си купя някаква такава джаджа (да отбележа, че мога да отделя 60-тина лева), кой модел е най-подходящ и откъде в София мога да си го взема? Много благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия пари си вземи един свестен тунер, примерно ей тоя:

http://www.bossus.com/gear/productdetails....mp;ParentId=127 и да знаеш че няма да имаш проблеми с ниските тонове.

Моя го взех от "xxxx"за 50-тина лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, не гледай опциите, а гледай да е качествено. За какво ти е нещо с 10 функции, като нито една от тях не е свястна ? Преди тоя тунер имах друг (Стаг), който не хващаше 5-та струна на баса ми. А на другите се колебаеше. Тоя тунер, който ти предложих, е бетон (тествано на 6 струнен бас)! Метронома му също е добър - какво друго ти трябва ? Да готви и да пере ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично препоръчвам тунерите на Корг.

Излизат около 30-35 лева

Мисля, че имаше комбинирани с метроном, но не съм сигурен.

Моето тунерче е от поне 4 години и съм много доволен от него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах сайта и намерих само един модел (ТМ40), който да комбинира тунер с метроном. Въпросът е, че не можах да видя каква цена е, а от дилър локатора не можах да намеря България (мисля, че има само за щатите). Май ще се отбивам до xxxx. Благодаря ти за предложението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Някой може ли да ми предложи други марки и модели? Хората от Динакорд и xxxx май хич не си проверяват мейлите. Тъпа работа.

 

Примерно тези модели на FZone? Нямам никакви данни за тази марка, ако някой знае качествени ли са продуктите им, да ми каже.

Редактирано от BL33D1N6_M3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ защо не им звъннеш или не се разходиш през фирмите. Те са сравнитело близко в София една от друга. Хем ще можеш да видиш и различни модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

пиши после,ако обичаш,че и аз търся тунерче,а нещо съм кът с времето тази седмица и няма да мога да разгледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз не намерих кой знае какъв избор. В Ямахата имаха само на Ф-Зон от 30 или 35 лева, не си спомням. В Малкия ЦУМ имаха един Стаг за 70 лева, а в xxxx (на тях им звънях по телефона, затова не съм ходил на място) ми казаха, че имат само Корг от 120 лева. В крайна сметка си взех един втора употреба за 35 лева от преподавателя ми - същия Стаг, който видях за 70.

 

Не знам на теб какво да ти кажа - май ако нямаш голям късмет или познат, който продава разни неща втора ръка - няма да намериш. Аз поне до този извод достигнах, след като обиколих 6 музикални магазина в София.

 

Demiurg, знам, че ми препоръча да не взимам такъв, но просто нямах друг избор. В крайна сметка, после може да си взема някой "по-професионален" и качествен.

Редактирано от BL33D1N6_M3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.