Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся помощ


geibriel

Recommended Posts

Свиря на китара от четири години, като ходя на уроци при учител.Преминала съм "Начална школа" от Никола Ников и съм свирила нотописи на песни от учителя ми, който не е професионален музикант.На 12 години съм, но това което до тук научих за четири години не ме задоволява.Търсила съм в сайтове самоучител който да ми помогне, да мога да си акомпанирам любими песни, но не откривам такива.Попаднах на школите на Юлиан Марков, но искам нещо с ноти и достъпни обяснения за акордите.Трудно ми е да пътувам на уроци до София, живея в провинцията.Надявам се, че ще ми помогнете!Чакам вашите отговори!

Благодаря ви предварително!!! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо ДОБРЕ ДОШЛА! Виждам, че си се регистрирала скоро скоро. Браво, че пишеш ГРАМОТНО. Рядко се среща вече по нашите земи.

Тук във "ФорумоТ" има информация за всичко. В другите раздели имаше теми за акордите, в този - също. Потърси темата за класическа китара - там на последните страници имаше сканирани много школи с ноти (нали това искаш?). В интернет има ВСЯКАКВА информация - примерно за акордите ТУКА, щом си била при учител, сигурно вече имаш основата и от там е малко по - лесно, ако се обучаваш сама. Поздрави и успехи с този прекрасен инструмент :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти от същия този Н. Ников "Школа за китара за естрадна и танцова музика". Аз сега я ползвам и съм много доволен. Вътре е обяснено може би почти всичко, за което ще се сетиш, на достъпен език е (обясняват като на напълно начинаещи) и аз даже си я ползвам без да ходя на уроци. От личен опит ще ти кажа, че да гледаш някакви видеоуроци по китара в нета си е чиста загуба на време (освен pinch harmonics друго не съм научил оттам :hysterical: ).

Дано съм бил от помощ. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.