Jump to content
Българският форум за музиканти

Хей Момиче


Uninvited

Recommended Posts

Взех че реших и аз да зема да запиша нещо та ето го резултата:

 

http://www.4shared.com/file/90209444/1a7dd...5&signout=1

 

Основната ми идея беше да си поиграя с панорамите. Към края нещо не се получи добре но не ми се занимаваше да го оправям.

Като за пълен начинаещ в смесването толкова засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото нещо, което ми направи впечатление е големия шум (брум) който се чува. НЕ знам по какъв начин си записвал, но е хубаво да се опиташ да го премахнеш :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включил съм китарата (голям жак към голям жак) в пулта и оттам чрез track out (чинч към малък жак) директно във вградената звукова карта на лаптопа. Незнам откъде идва тоя брум, най-вероятно ми се струва да е от вградената звукова на лаптопа (отделно след като съм вдигнал нивата от пулта като влезе звука в лаптопа е прекалено силен и намалям всичко след това).

Някой да има идея как да премахна този брум?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Част от брума идва от звуковата карта, друга част от пулта, трета от китарата. За да премахнеш това варианта е да си купиш USB Audio Interface, или външна звукова карта. Има едни евтини Аудио Интерфейси на Behringer, мисля, че между 70 - 80 лева вървят някъде. Не е най - доброто решение, но е най-ефективно сякаш. Всеки случай през вградената звукова карта не очаквай чудеса.

Друго нещо , на което трябва да обърнеш внимание е на захранването ти на лаптопа. Тоест или бачкай на батерия или виж зануляването (така наречения Ground Lift), понеже при смущения на тока се получава допълнителен шум (или въпросния брум). Освен това цялата ти техника трябва да е на един токов кръг.

Също - силиният сигнал, който влиза в пулта ти , трябва да го намалиш от gain-a на канала, в който си включил китарата, за да не влиза в track-a където записваш изкривения сигнал.

За сега това се сещам. Ако има нещо - питай, колкото мога помагам.

 

Поздрави, Марина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След малко настройки мисля че с успях поне шума да намаля до минимум та ето го резултата

 

Хич нидей ми гавари - http://www.4shared.com/file/90346919/77dca...5&signout=1

 

Сега остава едно две три вокалчета да сложите пък току виж се получило нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zombie благодаря за поясненията. Той гейна си беше дори прекалено намален по отношение на пулта. Качеството се подобри при вдигане на нивата както от китарата така и от пулта и намаляне на входното ниво на звуковата на минимум, но май така звука става прекалено динамичен и всеки по силно изсирен акорд си личи в записа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.