Jump to content
Българският форум за музиканти

Пилот на валяк


Recommended Posts

Пичове, някой от вас има ли таб на песента на Срам И Позор - Пилот На Валяк? Пишете ако го имате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами първо песента е на браник или на йозер, не мога да си спомня, отдавна не съм слушал подобни неща.

второ, ако хванеш 1 кухарка и дрънкаш произволна I-IV-V прогресия, мисля че никой няма да зацепи, че песента не е така, още повече, предполагам 100% от слушащите ще са пияни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те дето ще са пияни е ясно. Песента е на Срам И Позор. Естествено че мога да дрънна два-три акорда "петица" и да е готова, ама не ми е целта това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо...Песента не е на Бранник!

Второ....ще пиша само акордите и карам по памет:

Стандартна Е настройка.

 

начало с бас:

1) D - E - C - E

DDD-E-C-E x2

A-E-G-E x2

 

2) F - G - E E E x4

 

3) DDDD-E-A

 

4) AAAA - G x4 E

DDDD - C - E

 

...горе-долу това са акордите. може и да бъркам, но ще пиша пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питайте Цеци или "бай Иван Жената" това са китаристите. Групата я няма от 10 години!!! Бай Иван е в чужбина, доколкото знам в Испания. А Цеци си е бизнесмен във Враца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...това не са единствените китаристи минали през Срам и Позор и групата може да се каже че все още я има, докато го има вокала Дани...макар в момента да е в застой :-)...последния концерт беше на 28.04.2007г...ето и малко клипчета - РЪЦ, ПРЪЦ, СКРЪЦ ...а песните могат да се изсвирят от всеки, така че хората се сменят, бандата остава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос имам за размера - 2/4 или 3/4 и какъв вид са нотите във втория такт на баса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...това не са единствените китаристи минали през Срам и Позор и групата може да се каже че все още я има, докато го има вокала Дани...макар в момента да е в застой :-)...последния концерт беше на 28.04.2007г...ето и малко клипчета - РЪЦ, ПРЪЦ, СКРЪЦ ...а песните могат да се изсвирят от всеки, така че хората се сменят, бандата остава...
ПАКОооо много си се освинил, чак не мога да те позная. Някой ден ще дойда във Враца и ще я подпалим от едната страна... заедно...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Предишните акорди съм ги пообъркал малко, ето и коригираните:

 

Пилот на валяк

 

началото с баса и куплета са с същите акорди:

1) D - А - C - А

DDD-А-C-А x2

A-G-A-G x2

 

 

2) F - G - E E E Е x4 (бавната част)

 

3) DDDD-E-A x8

 

4) AAAA - G x4

DDDD - C - (на 4-ия път) Е

 

 

Ето и малък бонус заради грешките:

 

Пенка

 

1) Начало: F - C- F - G

 

2) 1 и 2 куплет:

C-Am-F-C-G

C-Am-F-C-G

 

3) CCCC-FFFF х3

CCCC-GGGG

 

4) C-Am-F-C-G (засечки)

 

5)соло:

C-E-D-C x2

C-E-D-C / F-C-F-G-C

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.