Jump to content
Българският форум за музиканти

Една песен направена за 4-5 часа


Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=TSTH4DoPzFc

 

Надявам се да ви е интересно.

 

Всичко е един Squier Telecaster Custom (тенк ю Вили)

Wavelab и гласове.

 

Поздрави,

 

Макс

 

 

Уморен

 

Той е тук пред вас.

Уморен и с рани.

Пред пустиня от захлас.

 

Говор без мисъл.

И мисли за нас.

Живот той обречен,

живее без тях.

 

Уморен от мисли.

Уморен от страх.

Уморен от хора.

Уморен и плах.

 

Но нямаме нищо, само прах и вечността ни.

Спомена ни е удавен от скоростта.

 

С нея отричаме,

всичко добро,

което е пред нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е, ако го качиш на мрз, а на в тубата няма ли да се чува по-добре? Ясно,че държиш на визията, щото си "греат перформер", ама искам да чувам по-хубаво. :punk_guitar: Така виж как не го забелязват, защото повечето като не чуят "як саунд" и просто го спират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай мейл и ще ти го пратя...щом имаш интерес.

 

Къв "греат перформер", кви пет лева, всичко е за майтапа, но не и когато съм ядосан за нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=TSTH4DoPzFc

 

Надявам се да ви е интересно.

 

 

Кое, как седиш и пушиш, гледайки романтично в уеб камерата? Тва ти е отнело 4-5 часа? Сериозно? 4.30мин "песен" (песен е доста силно казано), в която през цялото време се повтаря едно и също? А, и малко дрънканици на дайре накрая... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно от какъв зор направи тоя клип...?

Мен лично би ме било срам да седя като пън и да пуфтя 4:34 мин.

И не се мисли за голяма работа с тая цигара. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чувам разни неща, които стават в парчето и най-важното има настроение/депресивно/. Различава се от повечето постнати тук по това, че след като го чуеш няма нужда след това 1 час да метеш стружки от пода. :metalist:

При един хубав аранжимент може да стане супер. Е, разбира се и ако се изпее по-отговорно.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое, как седиш и пушиш, гледайки романтично в уеб камерата? Тва ти е отнело 4-5 часа? Сериозно? 4.30мин "песен" (песен е доста силно казано), в която през цялото време се повтаря едно и също? А, и малко дрънканици на дайре накрая... :cheers2:

 

И аз често съм се чудил кой с акъла си сяда да стърже като изоглавен с дни, за да запише накрая едно "супер брутално" стъргане като от концерт за бургия и ел. трион. После му викат модерен метъл. Ама на, още не съм разбрал :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^ разликата е, че в така нареченото стъргане има мелодия, музика, хармония и т.н.

 

въпрос на личен вкус, обаче аз не се впечатлявам от въртене на едно и също 5 минути - ако някой се впечатлява - толкова по добре (или зле) за него

 

ще дам пример - колко от вас ще харесат книга от 500 страници, в която едно и също изречение се повтаря от началото до края

 

а тва че ти не разбираш, или не можеш да понасяш малко по интензивна музика нищо не значи - в едно метъл парче може да се събере толкова музика, колкото има в един цял поп албум, а в крайна сметка тва е форум за музиканти и за музика, не за депресари, които се снимат как пушат и гледат мило в камерата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега вече разбирам. Според измерващите показатели за музикалност и музика, съответното произведение не става. Добра идея, ако я комбинираме с идеята на един друг съфорумник, който си пада по малко по-стара интензивна музика за категоризация на групите по сорт и клас (нещо като домати клас А на пазара), ще стане бонбон.

 

А колко песни има с по 3 акорда, които са започвали живота си по-зле и от тази и са ставали страхотни накрая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега вече разбирам. Според измерващите показатели за музикалност и музика, съответното произведение не става. Добра идея, ако я комбинираме с идеята на един друг съфорумник, който си пада по малко по-стара интензивна музика за категоризация на групите по сорт и клас (нещо като домати клас А на пазара), ще стане бонбон.

 

А колко песни има с по 3 акорда, които са започвали живота си по-зле и от тази и са ставали страхотни накрая.

 

 

3 акорда са достатъчни за да изградят хармония, а хармонията е достатъчна за да изгради песен, особено когато над тези 3 акорда има пеене, също съставено от ноти, изграждащи хармония върху акордите

 

в тази така наречена песен, или по точно опит за песен, няма 3 акорда, няма и един акорд, има няколко секуди пасаж случайно дрънкане, които се въртят като развален грамофон, и пеене, или по точно опит за пеене, които няма никаква връзка дори с това което се свири

 

тва което аз виждам е младеж, който обича да се показва е ютуб, а тва което чувам вече го изкоментирах доста обстойно

 

като цяло кофти работа, не виждам начин това да ми хареса, и само да поясня, далече не слушам единствено метъл, така че може предварително да си спестиш аргумента, че само от това разбирам

 

и за тва нещо някой да е отделил 4-5 часа си е направо смешно, нищо лично спрямо човека, виждали сме се наживо и долу горе съм си изградил някакво впечатление, но може би трябва да си гледа барабаните, вместо да се занимава с неща, които очевидно не му се отдават

 

а за хората, които действително са способни да намерят нещо смислено, хубаво и интересно в това нещо - ми радвам се за тях, но на моят вкус определено не му понася - ценя и обожавам добрата музика, независимо от инструментите и стила, обаче тва не влиза в тази категория

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^ разликата е, че в така нареченото стъргане има мелодия, музика, хармония и т.н.

 

въпрос на личен вкус, обаче аз не се впечатлявам от въртене на едно и също 5 минути - ако някой се впечатлява - толкова по добре (или зле) за него

 

ще дам пример - колко от вас ще харесат книга от 500 страници, в която едно и също изречение се повтаря от началото до края

 

Да, но повечето пъти мелодията, музиката и хармонията са погребани под тонове дисторшън, и то когато ги има...

 

А кое му е лошото на повтарянето? Rage Against The Machine също са много циклещи (в Killing In The Name, една от фразите се повтаря 16!!! пъти), и AC/DC са циклещи, но това не ги прави лоши групи - напротив - имат си доста сериозна аудотория :punk_guitar: Това е само едно изразно средство - опитай се да си представиш песен БЕЗ повторение - няма структура...

 

а тва че ти не разбираш, или не можеш да понасяш малко по интензивна музика нищо не значи - в едно метъл парче може да се събере толкова музика, колкото има в един цял поп албум

 

А как точно се измерва? Аз не мисля че в един албум на АББА или The Bee Gees има по - малко музика отколкото в някоя стъргалка тип "преминаващ бърз влак през завод". Даже обратното :punk_guitar:

 

а в крайна сметка тва е форум за музиканти и за музика, не за депресари, които се снимат как пушат и гледат мило в камерата

 

Това е форум, в който ВСЕКИ може да поства каквото си иска, стига да не е в разрез с правилата и да е в правилния раздел. Няма критерий, по който да се определя, кое е музика и кое - не, и кое трябва да се постне и кое - не. Не искам поста ми да звучи остро, излагам мои мисли по въпроса. Мир!

 

пп Между другото наистина има тонове работа, преди да излезе нещо свястно от записа :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в едно метъл парче може да се събере толкова музика, колкото има в един цял поп албум, а в крайна сметка тва е форум за музиканти и за музика, не за депресари, които се снимат как пушат и гледат мило в камерата

Музика на кое казваш - количество изсвирени тонове в секунда? Е, ясно имаме вече един обективен критерий. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.