Jump to content
Българският форум за музиканти

не мога да си оправа тъпата струна


Recommended Posts

със флойд роуз съм модела е ibanez rg350ex. всичко опитах- височината на седлата,мърдах ги какво ли не.. горе при нъта гледах дали има проблеми ама нищо не виждам(то е ясно че има нещо) струните са нови(неска ги сложих) и не мога да се оправа ако някой има идея нека драсне нещо и ако е по сложно да хода при лютиер.ако е имало такава тема моля,не ми се карайте,просто ми дайте линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ейййй да къв съм прост,съжалявам ако звучах малко остро ама се бях изнервил щото я оправях 984759 часа и накрая нищо не направих :offtopic-001: снимки в момента не мога да дам (нямам фотоапарат) може би утре или скоро.Поне да предположите какво може да е....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това е интересен казус, защото принципно 3-та и 4-та струна трябва да са най-високи, а 1-ва и 6-та - най-ниски. Като погледнеш флойда отзад (откъм винтовете за фина настройка) седлата трябва да са като дъга - най-високите в средата, най-ниските в края. Ако тремолото е разглабяно, е възможно да са разменени седлата, това е единственото за което се сещам. Иначе височината на отделната струна при флойдовете не може да се настройва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е невъзможно, но е много играчка. Проблемът в случая може да е наистина в разместени седла. Флойдът си е нагласен за определеният радиус на грифа и трябва да се случи нещо наистина странно, за да пропадне само една струна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

седлата бяха.Аз малко си бях играл и то от там съм им разменил местата.Вече няма проблеми.Благодаря на abductor.Сега имам проблем с трета струна щото на 12 и 13 позиция вади един и същ звук ама мисля че товва е от самата струна-беше намачкана и крива като я сложих. Пак благодаря на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, колкото и намачкана и крива да е била тая струна като я опънеш както трябва би трябвало да се изглади. По-скоро имаш проблем с по-високо 13-то прагче или като цяло трябва да ти се "левелнат" (мисля, че така се казва) прагчетата. Ако не знаеш какво правиш, моля те не се опитвай да си ги пилиш сам!

 

Поздрави,

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като взе китарата така ли беше или сега се появи проблема? Ако си сменил струните с по-тънки е възможно грифа да се е върнал назад и затова да ти подпира там, това се оправя с лека корекция на тръсрода. Другият начин е леко да вдигнеш екшъна. Огледай внимателно отблизо защо се получава, може пък и наистина да имаш нужда от левелинг на прагчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

седлата бяха.Аз малко си бях играл и то от там съм им разменил местата.Вече няма проблеми.Благодаря на abductor.Сега имам проблем с трета струна щото на 12 и 13 позиция вади един и същ звук ама мисля че товва е от самата струна-беше намачкана и крива като я сложих. Пак благодаря на всички

 

Ако си я ударил, може да е крива, но трябва да е очевидно.

Иначе, ако бие и с нови струни, значи има проблем с прагчето.

Ако проблема го е нямало преди, може прагчето да е изскочило като си оставил китарата без струни, най-вероятно без да отпускаш тръсрода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммм аз няма да я пипам повече да не стане по-зел. В събота ше я заведа на лютиер. Чиста работа. Иначе мерси на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.