Jump to content
Българският форум за музиканти

Разбити гнезда на електрическа китара Encore


Recommended Posts

Купих една китара преди 7-8 месеца от обява тук във форумът - http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=42280&hl=

- немога да отворя снимките от обявата. Тестът, който заедно с продава

чът направихме беше само включването на кабелът за пробата работят ли адапторите и потенци

ометрите. Изобщо не погледнах ключовете. Много често започна да ми се къса 1-ва струна и с

лед като съм свирил на една друга моя китара "Кремона" по слух тази ми звучеше фалшива. Та

чак сега погледнах ключовете и забелязах, че не са завинтени правилно. Демонтирах ги и вид

ях, че гнездата в които влизат винчетата или са пълни с клин от клечки за зъби или (самите

гнезда са много близко до главният отвор и почти се сливат с него) са се разбили и питам к

ак да реша този проблем. Мисля да направя смес от фина дървесина и лепило Ц200 за дърво и

да намажа хубаво разбитите гнезда, а след като изсъхне да ги продубча с бормашина, защото

сега винтовете не ловят и смисъл от клинове не виждам. Четох във форума за епоксидна смола,

но тя май се купува на големи количества - литри, а на мен ми трябва съвсем малко количест

во колкото да запълня дупчиците на гнездата за ключовете.

Също така преди да купя китарата търсих в нета същата китара. Намерих същата, но на моята

има някаква метална пластина, която опъва струните от 1-ва до 4-та (тези на които гнездата на ключовете са най-разбити) допълнително преди лада (магаренцето) и според мен за

ради тази пластина струните са преопънати, издават фалшив звук и 1-ва струна се къса за два

месеца два пъти при положение, че не съм професионалист, но и не стържа струните.

Има ли по-добра смес с която да залепя пораженията и да оставя ли металната пластина преди

лада и да разчитам че проблемът с честото късане на 1-ва струна е от ключовете или да махна

металната пластина?

 

http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0...eb265f5be26ebd1

/44s

http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0...37ed803f2992422

/55z

http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0...40966a7025b60e6

/66g

Редактирано от tikitiki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да оправиш дупките с поксипол от сивия(по-здрав е).

Разстройванетоп едва ли е от това, но можеш да го оправиш.

Смазвай си пластината и магарето със смазка, за да не ти захващат струните.

Режи струните около 3 сантиматра над ключа и прави по около 2-3 навивки на струна, не повече - ако правиш "кълбета" от навита струна по ключовете - от това ти е разстройването.

 

За останалото - щом китарата е фалшива, проблемът е другаде. Можеш някой път да дойдеш с комплект нови струни и китарата да я пооправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не махай пластината! Тая пластина се слага, за да натиска струните и те да влизат в нът под определен ъгъл, за да се изпълни дадена крива, кяото е необходима, за да е правилна китарата. Вероятно трябва да се нивелира правилно пластината просто... Епоксидни смоли има много и все са смола с втвърдител - има на големи баки, има и на малки шишенца по 2-30грама. А разстройването ен ти идва то разбитите гнезда - оправи ги ако искаш, но те нямат никакво отношение с отпускането на ключовете. Разстройване=промяна дължината(~опъна) на струната=изпускане или от ключа, или от струнника. Следвателно или струнникът ти изпуска ако е с челюсти като при флойдовете, или ключовете не са затегнати и отпускат те... Не бързай със заключенията просто! Занеси я вярно някой да ти я пооправи.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.