Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с ел. китара -> Pc


rot

Recommended Posts

Кабела чисто нов, още с етикета... не че това му пречи да е дефектен. Утре точно смятах да купя още един преходник от голям жак към малък, да не би тоя да не е във ред, както и един от малък към голям (имам кабел с 2 малки жака) за да влезне в самата китара... ако и това не стане в събота отивам в xxxx и ше искам там да пробват всичко и да я пуснат... друга идея нямам :cheers:

 

Благодаря на всички за отделеното време, утре ще докладвам докъде съм я докарал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лесно се отказваш :cheers:

Имаш ли микрофонен вход?

 

Има и друго. Пусни обява че купуваш СаундБластер Аудижи 2 или 1 и си я купи на старо!

Ще имаш прилична карта и ще можеш да свириш! ;)

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм със SoundMAX вградено аудио и нямам проблеми. Пробвай да пренсталираш дайрвера на аудиото и когато боцнеш за първи път нещо, в които и вход да е, Wizard-a на драйвера те пита какво си вкара. Съответн,като сложиш китарата в line-in, избери от списъка line-in device или беше input device.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да включиш китарата в микрофонния вход, не в Line In. Line In очаква 500mV входен сигнал и е нискоимпедансен вход - всичкия сигнал на китарата ти ще изчезне безследно.

Мушни обикновен микрофон в Line-in и настрой драйвера и миксера, така че да се чува микрофона. После на негово място с МОНО кабел включи китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам абсолютно същия проблем :)

Решението е да ползвам нойсгейт-а от програмата... друго не можах да измъдря :)

Може пък и да е от стерео жак-а... знам ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да включиш китарата в микрофонния вход, не в Line In. Line In очаква 500mV входен сигнал и е нискоимпедансен вход - всичкия сигнал на китарата ти ще изчезне безследно.

Мушни обикновен микрофон в Line-in и настрой драйвера и миксера, така че да се чува микрофона. После на негово място с МОНО кабел включи китарата.

 

Аз от електротехника не разбирам, ама като си включвах китарата в микрофона имаше доооооста повече шум (един, дето разбира каза, че щото входа бил с по - висока чувствителност).

Отделно че адаптерите на едната ми итара са с малко нсък аутпут и повече шум...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.