Jump to content
Българският форум за музиканти

Струва ли си


billymilano

Recommended Posts

Значи отдавна не съм свирил, но нещо си намерих кухарката, сложих й едни струни и се "зарибих" отново.... Търся си да си купя някакво оборудване, но най-вече се колебая за китарката. Рових много из нета, четох коментари тук... нещата доста са се променили за последните 20 години - много неща, много терминологии никой вече не казва "магаре" и т.н.... нооо да не се отплесвам - търся китара за лека домашна жичка. Аз съм се спрял на BC Rich Assassin PX 3 T. Моля ако някой има впечатлния да казва. Приемам и предложения. НО най-важното - кой и къде се продават BC Rich в София. Изчетох доста теми, разбрах че се отегчавате от новаците, но аз все пак разчитам на вашата помощ. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София не знам дали има,но в Благоевград със сигурност има

B.C.rich в магазин Forte.Само че не знам конкретния модел

дали го има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жичка, можеш да опиташ някой от следните варианти(само гледай да е с двойни адаптери и май флойд искаш..). За BC RICH не знам къде се продават, но предполагам, ще помогнат...

 

1. Cort от Динакорд

2. Washburn от малък ЦУМ

3. Jackson от xxxx

4. Ibanez от малък ЦУМ или другаде

5. LTD(не помня откъде)

6. Yamaha от Динакорд

7. Във ФАКТОР също има много китари, КАМЕРТОН също

 

Доколкото разбрах те вълнуват ценовите класове около 600-1200 лв. Гледай тях.

 

Динакорд се намира на 5-те кюшета, а има и магазин ЯМАХА СУПЕРСТОР в Дружба, където има доста избор.

Малък ЦУМ знаеш къде е - на втория етаж.

Фактор е на ул. "Кракра" 2а

xxxx е на улицата, на която се намира католическата църква. Единия магазин е нагоре - като минеш през подлеза на метрото и излезеш от горната страна, а другия е по-надолу по улицата.

Камертон е близо до консерваторията, май на ул. Русалка 3.

и т.н.....

 

Разходи се, пробвай...

 

ПС: ето, горе казаха, че Форте продава BC Rich. Май трябва да се свържеш с тях..

Форте Мюзик

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разлика от други модели на марката, този е с оригинален Флойд. Моя специално е доста издръжлив от към разстройване и по този компонен ти го препоръчвам. Дървесините също са идентични, обаче формата и адаптерите предполагам ще окажат голямо внимание за звука, така че нищо не мога да кажа.

 

 

Иначе Ричове има и в Пловдив, но точно този модел не съм виждал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БС Рич има в София. Магазинът се намира на улицата която пресича Васил Левски и е успоредна на двора на СМГ. Мисля, че се казваше Искър, ама изобщо не съм сигурен. Улицата е точно на светофара :unsure:. Номер незнам но като вървиш по нея от СМГ в посока сточна гара ще стигнеш до един джаз магазин или незнам там как се води. На долния етаж има няколко модела май. Доколкото знам имаше и някакъв каталог, ако я няма налична да я докарат.

 

ПП Обаче нема такива обяснения като мойте! Потърси в темата за музикалните магазини по-добре, за да разбереш къде е, вслучай че съм го написал прекалено неясно.

 

Успех и да се похвалиш скоро :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички, особено на Евтим за изчерпателният отговор за магазините. Просто не знаех дали Фактор го има още, а преди имаше един музикалет на 5-те срещу църквата и на 4-ия етаж на ЦУМ. Друго си беше.... схеми за дистери от списание "наука и жизнь" и кутии от трансформатори от влакчета :wacko: Знам че, китара не се избира по интернет, затова утре тръгвам по ред!!! И все пак ако някой има впечатления от тази китарка - нека пише. Благодаря отново.

 

ПС - какво означава"revolver control knobs"? Че са на степени или що?

Редактирано от billymilano
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Traktorist

 

http://www.fortebg.com/

 

адреса които пише там е

<Sofia str.."Vurbica" 3 Phone.02/84-66-14 Mobile.0897/81-00-09>

където и ТРА.... каза просто но е "малко" по- точно

 

миналия четвъртък минах оттам .. имаше изложени 4-5-6(ако не и повече) БС Рич-а .. та мини и виж пипни и т.н.

 

УСПЕХ !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Traktorist

 

http://www.fortebg.com/

 

адреса които пише там е

<Sofia str.."Vurbica" 3 Phone.02/84-66-14 Mobile.0897/81-00-09>

където и ТРА.... каза просто но е "малко" по- точно

 

миналия четвъртък минах оттам .. имаше изложени 4-5-6(ако не и повече) БС Рич-а .. та мини и виж пипни и т.н.

 

УСПЕХ !!!

редакция: .. опааа без да искам излъгах за Форте-то ....

след като видях бгмапс установих че магазина в които ходих е верно на искър.. и не е ФОРТЕ(поне не е на върбица)

.. а то и евтим го е дал линка ама "кои да гледа" .. извинете за спама...

 

(може да се разчистят глупостите които съм писал)

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5. LTD(не помня откъде)

 

В Динакорд има ЕСП и ЛТДта.Поне във Варна е така нз в София би трябвало да е същото.Сори ако е оффтопик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има има

 

ама предимно бюджетни кофти модели

 

инъче тая китарка изглежда добре, нек тру, лицензен флойд

струва си парите най верояно, макар че най-добре да се пробва

 

някой китари просто не пасват на някой хора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Динакорд има ЕСП и ЛТДта.Поне във Варна е така нз в София би трябвало да е същото.Сори ако е оффтопик

 

Има. Ама за същите пари, че и за по - малко Кортовете бяха кажи - речи същата работа :/

 

billymilano, що точно БЦ Рич, има доста голям избор и от други марки... В интерес на истината, на място налични видях само в Благоевград като си зимах Айбанеца - и то само две китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега се почна със съветите за марката. Не може ли поне една тема да не се превръща в пазар(не се пита директно за "каква китара да си взема"). Все пак, авторът се е спрял на тази китара и пита конкретно за нея.

По-горе съм му казал повечето магазини, където може да пробва повечето китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме, извини, ама от чисто любопитство. :cheers2:

 

Първия път като си купувах китара гледах да е черна, с отворени хъмбъкери, и най - вече - "триъгълна". :D

 

Като си избирах втората гледах как звучи (преди всичко), от какво е правена, как е правена ,какви са адаптерите, дали ми е удобна - и накрая, как изглежда и каква марка е. :mellow:

 

Та, затова... Някой може да ми трийне поста. Че и горния. :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. Значи тоя асасин отпада. Тук го няма, може да се поръча, но искат капаро. Не става така. Без да я чуя и пипна.... пък и Жоро (адаш) е прав - видях я в интернет черна е с двойни адаптери и красива за мен. Пък и материалите от които е изработена не са лоши. Но без да се пипне.... тц. Значи сега едно момче ми предлага - един Джаксън Кели с ЕДИН активен адаптер на ЕМГ и кубе лат55 за 500 лева... утре ще го видя и чуя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.