Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за кубе?


Stiliqn

Recommended Posts

Привет :icon_shithappens:

Принципно за момента съм в изчакване да изпадне някое кубе втора ръка, но ако не се получи таз работа

се е видяло, че ще го взимам ново.. та ако може да ме посъветвате например дали BEHRINGER ULTRABASS BXL450 си заслужава? Друго, на което съм се спрял е кубе 60 вата с марка Fame, за която не намерих много информация.. това, което ме интересува главно е да вади некъв звук сносен и да не "увехне" някоя и друга седмица след като го взема..

то е ясно,че за такива пари не мога да искам много :)

та ако имате някаква информация или съвет, ще съм благодарен да споделите :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми принципно за вкъщи ми е необходимо, ама си викам да има така мегдан ако ми потрябва за репетицийка, нещо..:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми в София има достатъчно репетиционни с достатъчно мощни бас ампове.Така, че не виждам смисъл да си копуваш толкова мощно кубе.Така че съвета ми е да направиш компромис откъм ватовете и да си купиш нещо по слабо, но по качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти оферта от форума, кубето е добро, един приятел има такова и звука му е чук! А силно кубе за вкъщи - не ти трябва, аз съм с едно 120вата, дет' си го пускам на 2, за да не пискат съседите, а случаите, когато ти трябва мощно такова са средно 2 пъти в годината. За лайфове пък ти трябва голям дзвер дет' е поне 800-1000лв, така че прецени си. Успех! :hysterical:

Редактирано от Wicked
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като изпробвах тоз берингер, който ми изглеждаше много добре на картинка, прецених че 270 кинта за такъв боклук не бих дал.. по-добре е наистина да дам там още некви пари отгоре и да взема нещо качествено..

междувременно един френд ми предлага фендера си, който е 65 вата (15" паница) , но.. ми е набор :hysterical:

та смятате ли, че за 300 кинта си заслужава?

 

280138967665-1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ти казах като си говорихме, бъди готов да посрещнеш амортизиран говорител, пукащи потенциометри и т.н.

Иначе 15-ка си е екстра за бас (макар че може да дойде малко мощничко за надомно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

oки, благодаря на отзовалите се :)

поразгледах аз, пробвах тва онова и вече съм собственик на Fender Rumble 25 :)

дадох малко повече кинти, но затва па вади добър звук :girl_witch:

Редактирано от Stiliqn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.