Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампи


Recommended Posts

Здравейте,дадоха ми 6 броя лампи 2х"EL34",2х6Н8С, и две "6Н1П",разбрах че са били от някакъв стар усилвател,та интересува ме може ли да се направи някакъв усилвател с тях.Не съм много запознат с ламповата техника,затова моля да проявите разбиране. :greenball: Благодаря за разбирането ;)

 

Извинявам се ако съм объркал раздела ;)

Редактирано от iv4o0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре питам само може ли да се направи нещо с тези лампи очаквам прост отговор не критики.Съжалявам че съм го обяснил не както трябва :greenball:

Усилвателя се бил скапал и ми дадоха само лампите.

Редактирано от iv4o0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм искал да критикувам но щом така ти прозвуча.

 

Лампита са нещо което се изразходва с течение на времето и е нужно да се подменят - след като твоите са стари най вероятно няма много живот в тях и са за кофата за боклук.

Самото наличие на лампи не е достатъчно за направя на усилвател - има по важни компоненти като трансформатори.

 

Най добре поискай да ти дадат ампа и да се погледне от вещо лице и ако е рентабилно да се ремонтира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря все пак :greenball:

 

Значи дадоха ми самия усилвател,на който никъде не пише каква марка е или каквото и да било,сложих лампите на местата им и го включих нямаше гърмеж светнаха всички лампи подадох му сигнал и на изхода вързах колона,но се чува единствено пращене и малка част от музиката.Също така самото шаси е ръждясало възможно ли е това да е част от проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста е вероятно трансформаторите да са здрави ,което е едно добро начало.

Ако можеш го занеси на някой майстор да ти го поправи,особено ако нямаш познания по електроника.Усилвателя може да неработи поради много обстоятелства-скапана лампа,скапан разделителен кондензатор,скапан изходен траф.....

Само с ламповата техника ли не си запознат,или с електрониката като цяло?Ако е второто най-добре отиди при майстор.Ако е първото може и дадем някакви съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре качи някоя снимка, да видим за какъв усилвател става въпрос.

Има вариант да е с високоволтов изход (навремето са се ползвали за радиоуредби по фабрики и т.н.) и да не ти е полезен в тоя си вид.

И внимавай, защото най-вероятно е стоял на влага, а и кондензаторите са доста стари и може да имаш неприятни изживявания с него.

 

Все пак дай да го видим тоя усилвател :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по електроника имам познания и аз си мислех кондензаторите да сменям,трафовете определено са здрави 3 са на брой и са много големи,а имам и още един въпрос когато няма свързана колона когато си доближа ухото от двете ЕЛ34-ки се чува музиката това нормално ли е?

 

ами снимка мога в понеделника да кача ако не е проблем :icon_shithappens:

Редактирано от iv4o0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек по това което чета мога да ти дам само един съвет. Не пиапй, ще те убие тока.... Какаво са ти познанията по електроника "месех кондензаторите да сменям" ? Ако нещо не работи се търси причина, мери се захранване първо това че лампите светят не значи, че имаш захранване, после се проследява веригата на сигнала като се намери в кое сттъпало е проблема се мерят режими, по това преценяваш за дефектирали елементи и т.н. Да разбираш от електроника не значи да можеш да запояваш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :)

Това е правилният начин. Синтезирано и точно.

Не съм мислил, че ще го кажа, но на бялото не казвам черно !

Само не виждам човека да разполага с апаратурата за подобни действия, за знанията нямам коментар.

BTW, дали може наистина да запоява ? Защото има различни спойки...

 

iv4o0:

Мерака ти е голям, вижда се; но защо си мисля, че не си преценяваш силите? ( не си единствен, да знаеш!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.