Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez AS73T или AS93C


bmo

Recommended Posts

Ти въобще осмисли ли какво съм написал?

 

ами опитах се, но не намерих смисъл :) при положение, че цените им са обявени с ддс, какво значение има колко процента е включения данък, след като така или иначе се плаща. освен ако няма някаква врътка с възстановяване на данъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като сме в ЕС, на стоката ще й сложат само нашето ДДС (т.е. 20% върху цената без ДДС). Т.е. ако искаш да видиш колко ще ти струва ако я поръчаш за България, ти трябва някоя държава, където този данък е със същата стойност (като Италия, както казах по-горе). Така ще знаеш колко ще ти излезе инструмента наистина. В UK ДДС-то е 15%, в DE е 19,5% мисля, та от там и разликата в цените в зависимост от езика (то даже си пише с какъв процент са обложени цените на главната страница след като избереш език) :thumbs_up:

Надявам се да съм полезен, и аз лятото ще се оглеждам за някаква джаз китара среден клас около тези пари (ако имам малко късмет, а един колега от купувам/продавам дотогава няма, може да е epiphone joe pass :) ), ако си вземеш някоя, пиши тук впечатления

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като сме в ЕС, на стоката ще й сложат само нашето ДДС (т.е. 20% върху цената без ДДС). Т.е. ако искаш да видиш колко ще ти струва ако я поръчаш за България, ти трябва някоя държава, където този данък е със същата стойност (като Италия, както казах по-горе). Така ще знаеш колко ще ти излезе инструмента наистина. В UK ДДС-то е 15%, в DE е 19,5% мисля, та от там и разликата в цените в зависимост от езика (то даже си пише с какъв процент са обложени цените на главната страница след като избереш език) :thumbs_up:

Надявам се да съм полезен, и аз лятото ще се оглеждам за някаква джаз китара среден клас около тези пари (ако имам малко късмет, а един колега от купувам/продавам дотогава няма, може да е epiphone joe pass :) ), ако си вземеш някоя, пиши тук впечатления

 

сега разбрах какво имаш предвид, мерси за инфото, не се бях сещал за това.

Редактирано от bmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като изключа това, че я няма в наличност и може би ще се наложи да чакам за китара, междувременно ми направи впечатление, че китарата (и двете от тази серия) тежи 9 кг. В сравнение с други подобни модели, за които четох че тежат по 6 кг. 9 кила не е ли прекалено тежко за китара? аз не мога точно да преценя, но ми се струва много. Някакви мнения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.