Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се разбира кой е Neck и кой е Bridge хъмбъкер-а?


noflip

Recommended Posts

имам 2 златисти хъмбъкъра Wilkinson, сваляни са от Vintage VA100 с по 1 жица + маса. изглеждат почти еднакво и сега ми прави впечатление че не знам кой е neck-а и кой е bridge-a. разликите между тях са че на единия жицата е червена, а на другия е синя и на този със синята има буквичка B отзад а другия има F. предполагам че B е за bridge, но порових малко из нета и не намерих никъде потвърждение на това или информация за тези хъмбъкъри. интересува ме някой попадал ли е на тези адаптери и дали знае кой - кой е, дето се вика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'R 'stands for Rear (Bridge) and 'F' stands for Front (Neck).

Sometimes Wilkinson pickups have 'B' and 'N' on their rear panels - Bridge and Neck, pretty self explanatory.

Това го намерих във форума на Ultimate-guitar, пича твърди, че така са му казали от Wilkinson.

Друго, което може да гледаш е дължината на кабела - ако е по-дълъг е по-вероятно да е нек адаптер

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, и аз преди бях попаднал в подобна ситуация. Е, на втория път уцелих, че B е Bridge, а F е neck адаптерчето :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много! и аз предполагах че F e за фронт ама знае ли човек... много мразя да слагам струни които вече съм свалял от китара и съм прекалено голяма скръндза за да си купя нови ако на първо включване се окаже, че съм объркал адаптрите :). сега остава да видим какъв саунд могат да извадят от страт. мерси отново! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.