Jump to content
Българският форум за музиканти

Пълдин къстъм


Recommended Posts

Ето го и моето Пълдинче (или каквото е останало там от него)

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1018/1787928760.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1200/1774016285.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/703/1003467094.JPG

:D :D :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модването е интересно, от гледна точка на фенщината.

Пълдин и Кремона са добри китари за правене на експерименти, както и за на-различни модификации, понеже са евтини.

Иначе, като звук не струват повече от която и да е евтина китара, като изключим това, че са очевидно по-грозни. На 5-6 има една китара, която може да се модне. Но телата са им често от или с чам, което не е никак хубаво. Просто са правени в мебелен завод. Аз имам силно модифицирана пългин-зебра с пренавити адаптери, сменени позиции, ключове и т.н. До известна степен ми харесва като звък, обаче заради тоя чам, ниските струни винаги "кашонеят" повече от допустимото.

 

Прегледай темата на niki123bg за неговия моднат и пребоядисан Пълдин - много добре се е справил.

Ако искаш да си модифицираш китарата, питай тук, в тази тема. Може да ти дадем съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам пичът вече я е модвал - сменил е електрониката и хардуера (единият ти ключ е крив между другото). Това като гледам е една от няколкото модели, струващи си работата по модване - махагон и предполагам 2 стрипа чам (възможно е и нещо качествено да е - например явор, ясен ала-бала), които не биха скапали звука дори и да са чам. В крайна сметка предополагам, че вади хубав състейн, заради махагона и сменените адаптери тип паф про. Пусни семпли да я чуем.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махагонка е,да,с малко чамец в средара. Поизпилих и грифа,че беше голяма "тояга". Адаптерите за от някаква японска китара,Олимпик май се казваше,а останалото от РФ. Тремолото от Фендер било и така...

На мен ли харесва как звучи.Ще запиша семпли,ама трябва да кача софт най-накрая...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те съветвам да ползваш стандартно тремоло тип уилкинсън много, щото особено евтините разстройват много лесно и в един момент става дразнещо... Затва по-добре свири като с фиксд бридж и си прави легатотата със слайдове и бендове. :cheers2:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.