Jump to content
Българският форум за музиканти

клавир за народна музика?


sm_2157

Recommended Posts

Колеги, какво ви е мнението за една стара машинка викат и е-86 роланд - за народна музика

и ако не е добра може някой да ме насочи към по добра. Благодаря Ви!

Ако повтарям темата много се извинявам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПЕРФЕКТЕН Е !! От по старичките ми е един от любимите... Има уникални бленди.. Ето прилагам един линк дето можеш да чуеш едно соло http://vbox7.com/play:dd6cc977 Аз самия не мога да свиря все още но са ми голяма краста и точно тоя Роланд ми е слабост .. Нека се изкажат и другите колеги, но на мене адски много ми харесва и става за стила за който ти го искаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега да ти кажа не съм... Само клипа да е сниман с този Роланд, а иначе музиката да се прави на друг синтезатор ...?! Възможно е ... Нека кажат и другите да не подведа колегата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това от клипа не е Roland E86!!!

инъче добър клавир е G600 -по простата причина,че можеш да качваш повече и по-големи /във kb/ стилове!

Редактирано от jordanil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И няма значение какво мисли Селскооро, ама Е86 БЕШЕ преди ГОДИНИ перфектен за народна музика.

 

Какво значи клавир за народна музика. И с на Стойко Мотифа може да се свири народно. Не е ли така Стойко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, тъй, Калине. Е, като изключим семплера и някои други подробности, имам Мотиф, но си е МО с пълноценен wave rom на Мотиф. Но като цяло за народна музика хората се насочват към Роланд и Корг.

П.С. Вече имаме победител при правописа и пунктоацията - kalinpetkov

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калине, ако правилно разбирам си доста навътре в музиката би ли ме посъветвал с какъв клавир да сменя е-86та

но цената да не е космическа а около 1500-2000 лв.(мах) благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инъче и в петте поста имаше поне по 1-2 правописни и/или граматически грешки...

Късно е да ме поправяш, къде беше преди 20 год. когато се учех да пиша?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега не е важен клавира... Важен е клавириста!! Аз живея в София, кв.Сухата река и там има една кръчма, викат му "Дървеното" ако някой го знае и е ходил там... Та там отскоро свират някакви ( един клавирист и двама певци ) ЕЕЕ не ЧИНАТ !! Тоя свири на KORG Pro 2 ( яко готин синтезатор в добри ръце ),но в неговите нищо не излиза... Все едно мачоци се дават!! Гонят хората от заведението... Някво талибанско виене ударат певците, някакви бленди като на Амзата... Абе УЖАС !! Та в ръцете на добри музиканти всеки едни клавир е готин... Абе нямат УСЕТ БРЕ.. УЖАС.. Па и нагли... Давам му 2 лева ( той и тия не заслужава ) и ми вика " Мани се с тия 2 лева"... Ебахти пича.. Не исках неприятности иначе тех да му изхвърлим КОРГА през прозореца.... Познавам доста музиканти, работил съм с някой,като DJ и ги уважавам попринцип, ама трябва да има уважение и всеки да си знае мястото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами много си прав...знам, че е така но аз от 10 години не бях пипал клавиш та чак сега реших да си припомня там едно -друго и сам изостанал малко на тема свирки, затова се интересувам. Не че 86-цата не ми върши работа но има как да я сменя с нещо по-добро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си фен на роланд препоръчвам ти роланд ем 2000 ще намериш за около 1500-1600 лв ако искаш да смениш марката препоръчвам ти Корг па 50 вървят кам 1400 - 1500 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.