Jump to content
Българският форум за музиканти

Joe Satriani - The Forgotten Part 1


Recommended Posts

аве хора, има една песничка на Сатриани - The Forgotten, дето е в 2 части. Та значи мене много ме кефят, ама първата изобщо ама изобщо не мога да я докарам. Някой да има видео негово дето я свири там? Щото аз нещо много ама мнооого я мажа...

Ето можете да видите и чуете таб-а, та да разберете за к'во ви говоря...

 

http://www.powertabs.net/pta.php?page=song,1603

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе има, ама...

сигурен ли си че правиш double-hand-a като хората...в смисъл че там ако не се лъжа имаше доста хенд с два пръста /палец и показалец/, неравноделка по едно време и такива разни пинизи...

а видео...мислех че го има в Live in San Francisco, ама йок...

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе има, ама...

сигурен ли си че правиш double-hand-a като хората...в смисъл че там ако не се лъжа имаше доста хенд с два пръста /палец и показалец/, неравноделка по едно време и такива разни пинизи...

а видео...мислех че го има в Live in San Francisco, ама йок...

K'во дали го правя като хората, аз изобщо не моа го докарам :) И аз го търсих в лайва в СФ, ама го няма... :-(

То цялото си е дабъл хенд, ама се редуват тап, с дърпане на струни и аз т'ва нещо не го върша както трябва. Е ако имаш ПТ и искаш, можеш да видиш, горе съм дал линк към таба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам PT, но го знам какво представлява...същия принцип като Day at the beach например...

тап с лява ръка по струните, после таб с дясна...

ами свири го бавно и много...не знам какво друго да те посъветвам...схванеш ли метода после е лесно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм :-( Според оригиналната транскрипция, само едната част от нотите е тап, а другата е strum, затова питам, бих искал да го видя. Виж досега не бях пробвал и двете с тапинг.. :)

Ясно ми е че книжките бъркат понякога, но все пак тия оригиналните Джо Сатриани ги е гледал...

 

12-----12

10-----10

----15-----15

......Т........Т

 

 

ей така е там. Сега ще го пробвам с тап и с лявата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе доколкото се сещам за парчето няма никакъв "стръминг" вътре - всичко е тапове с двете ръце (да не се бърка с дабълхенд <_<).

 

За техниката не мога да кажа много - съвсем елементарна е като замисъл, но се получават доста сложни комбинации като цяло. Виж "Миднайт" - имам и нотите, тя е изцяло пак по същата техника. Ако пробваш нея може да ти светне как се свири и въпросната песничка, щото са доста еднакви.

 

А и трябва китарата да ти е сетъпната както трябва - иначе фалшиви. Чел съм че тази техника е направило изискванията към неговия модел Ибанез доста - трябва струните да са на еднаква височина от грифа на 1во и на 22ро прагче и т.н.. Абе успех в свиренето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах му трудното е. Бавно бързо, нема братче, тая песничка... ;)

Най-кофтито е че ми звънти китарата при тапинга, на моменти... ;) май трябва да си вдигна струните малко повече.

 

може да пробвам с нещо по-лесно от същия стил - примерно The Headless Horsman :D:P;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здр (:

преди време и аз борех The Forgotten и в началото бая се бях ошашавил...

Веднъж като схванеш кво става обаче , парчето хич не е трудно.

Преди всичко важното е че всички тонове се свирят чрез таппинг , като с дясната ръка свириш педалния тон ( до-то на 15 прагче на 6-та струна дето го мелиш през цялото време ), а с лявата свириш двугласите. При редуването лява-дясна всичко е ок , после повторението на тона в дясната ръка лично мен доста ме стресна...Всъщност тва не проблем - парчето се свири с чиста китара и темпото ти позволява да повториш тап-а без излишни звуци.

чисто технически парчето изглежда така - тап с лява, дясна , лява , дясна , лява , дясна , дясна , лява , дясна ,лява , дясна, дясна . Тва е през почти цялата песен ( неравноделната част е малко по-различна ). Почваш го бавно докато ти влезне под пръстите и след по-малко от час вече няма да ти е проблем :guitar:

Надявам се идеята да ти е от полза ... или поне да не съм те объркал повече . Успех :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чисто технически парчето изглежда така - тап с  лява, дясна , лява , дясна , лява , дясна , дясна , лява , дясна ,лява , дясна, дясна

ако се барабани с пръсти по някаква повърхност, може доста бързо да се схване след това с китарата. размерът е 12/8 или ръченица (7/8) + 5/8 :happy: като може да се раздели и на (4/8 + 3/8) + (2/8 + 3/8). силното време е на дясната ръка, слабото-на лявата. започвай упражнения :unsure: :violin:

Редактирано от Ivo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

силното време е на дясната ръка, слабото-на лявата.

или май беше обратното... :greenball: забравил съм, сори. I am "the forgotten" и започвам упражнения и аз като ми мине болката в ръката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.