Jump to content
Българският форум за музиканти

Ъпгрейд на акустична/класическа китара


Recommended Posts

Здравейте,

поради липса на други глупости които да правя.. реших да си сложа "PickupSystem"... на някоя от китарите си , та преди да започна реших все пак да ви поразпитам...

 

мисля да сложа нещо такова като това е по- скоро ориентир ,а не конкретен модел.... сигурно ще е нещо Shadow/Fishman

 

... и т.н. още не съм решил и намерил(търсил) подходящото...

 

та въпроса ми е "лесно" ли е слагането(рязане/дупчене) ... или по- добре "специалист"/лютиер/ да го направи....(и евентуално колко би коствало тази операция) ..

 

....рискове и т.н.

 

П.П разгледах какво има писано .. но нищо подходящо не намерих... бих се развал да видя и някои съществуващи теми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо зависи каква ти е кухарката,ако е скъпа то препоръчвам да сложиш нещо по-щадяшто.

Имам предвид без дупчене и други интервенци,като например:

Fishman_Ellipse_Matrix_Blend_Detail2.jpg

или

Fishman_Ellipse_Aura_Detail2.jpg

лошото обаче е,че струват доста скъпо.

Моето мнение е да потърсиш специалист,ако нямаш необходимото умение и инструменти то това е добрият вариант.

И накрая имай предвид,че китарата ти ще си промени акустичните характеристики,така че добре обмисли нещата.

С поздрави.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лошото обаче е,че струват доста скъпо.

e отиват нещо като $2-300 .. а тя китарата не струва толкоз(абе може и да е там някъде) :) ... просто не ми се инвестира чак толкова в "хобито" ....а и ако можех да свиря :girl_cray2:

 

 

.. а чак толкова ли е фрапираща разликата -преди/след интервенцията ??? (чисто акустично)

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж

човека как ги прави тези работи. В твоя случаи те интересува около 3:30 минута, но цялото клипче си е интересно, а и саундтрака му е як :) Не че те съветвам да го правиш точно така де, но все пак и това е начин.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се,че и сам можеш да си отговориш.

Един акустичен инструмент конструиран и мислен за такъв,като му пробиеш една дупка какво би се случило.

За това ти казвам,ако говорим за китара от 150-200 лв. не му мисли,но ако говорим за хубав инструмент с добра акустична характеристика ,то тогава би следвало добре да се замислиш за действията си.

Между другото продават и евтини микрофони,които се монтират с щипка или лепенка към корпусът.Вярно е,че звукът не е кой знае какъв,но си е някакво решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж
човека как ги прави тези работи. В твоя случаи те интересува около 3:30 минута, но цялото клипче си е интересно, а и саундтрака му е як :girl_cray2: Не че те съветвам да го правиш точно така де, но все пак и това е начин.

 

Успех!

мерси за идеята :))) (всъщност точно това клипче го бях гледал :) )

 

не се бях сещал да видя ю-туб по темата ... ама сигурно ме мърсеше, а и исках да е на БГ ... а и другото нещо... евентуално някой да ме насочи към майстор ,който да го сътвори туй "пъкленоДело"

 

Между другото продават и евтини микрофони,които се монтират с щипка или лепенка към корпусът.Вярно е,че звукът не е кой знае какъв,но си е някакво решение.

имам нещо такова

06af_1.JPG

 

ама си представях нещо по- "драстично"

 

П.П. надявам се да няма Много правописни грешки опитах се да поправя доста

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.