Jump to content
Българският форум за музиканти

Странно - не стартира програм чейнджа


Tim1

Recommended Posts

Здравейте колеги,имм нов синтезатор -и сега го разучавам,приособявам репертоара към неговия саунд.Обаче-нали на дисплея излизат инструментите на 4 миди-канал,където си програмираме инструменти с които свирим соло или си акомпанираме.Та проблема ми е,че не стартирват тези интрументи-постоянно си стои риш пиано.Или програмченжа стартира ако пускам мидитата по миди път от лап-топа,но-задърлжително условие е да не светят лапичките нито на STYLE,SONG,USB MEMORY PLAYER- ако са изключени-и ги пускам по миди път от лап-топа всичко е ОК.Обаче ако си ги пускам от синтезатора-не омръдва нищо.Бихте ли ми помогнали със съвет да се оправя в тази ситуация.

 

пс.Благодаря на човека от В.Търново за помощта му

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е лошо да споделиш какъв е клавира-марка,модел..Никой не може да гадае какво точно и за какво ти трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е лошо да споделиш какъв е клавира-марка,модел..Никой не може да гадае какво точно и за какво ти трябва.

Синтезатора ми е Roland GW8. Има система GM-2, но вероятно заржда и GS

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИМАШ ПИСАНА КОНТРОЛА НА 1.01 .000 АКО ИМАШ CAKEWALK ИЛИ ДР ПРОГРАМА ОТВОРИ EVENT LIST VIEW И ЩЕ ВИДИШ
Имам и влезнах в EVENT LIST VIEW -да,всичко е изписано-има контроли,всичко се коректоно-но като пуснах от лап-топа мидито-отново не се задейства програмченжа на 4-ти миди канал.Като изключих копчетата на STYLE,SONG,USB MEMORY PLAYER /да не светят светлините/ и веднага се задейства програмченжа .И се полуачава следната така,че засвирват инструмента от програченджа /например китара някаква/ и това инертното риш пиано което стои на дисплея.

Ако се оптам да пусна миди от клавира-няма как да стане без да включа ,SONG ,USB MEMORY PLAYER-понеже от тях тръгва файла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.