Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackson King V


Jblack

Recommended Posts

Една "забильешка" - една от причините да си взема V - образен модел, беше че ми е по - удобна ИМЕННО като съм седнал - аз си държа грифа малко високо. Като си наместя ямката на V-то на дясното бедро китарата просто заспива. Китарите със стандартно тяло са ми по - неудобни, защото за да вдигна грифа тялото на китарата трябва да ми подпре чатала, едва ли не B)

 

Та, Jblack виж преди всичко дали ще ти е удобна за свирене и дали ще ти хареса на звук, мани как изглежда (освен ако не е с розов финиш, де :) )

 

И още една "забильешка" - Винтиджа май е 22 прага, или бъркам? ;)

 

При моделите Dinky или стандартни грифа стои по високо когато си я слойиш на лявото бедро. Не споделям, че King V са по удобни от стандартните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една "забильешка" - една от причините да си взема V - образен модел, беше че ми е по - удобна ИМЕННО като съм седнал - аз си държа грифа малко високо. Като си наместя ямката на V-то на дясното бедро китарата просто заспива. Китарите със стандартно тяло са ми по - неудобни, защото за да вдигна грифа тялото на китарата трябва да ми подпре чатала, едва ли не :lol:

 

Та, Jblack виж преди всичко дали ще ти е удобна за свирене и дали ще ти хареса на звук, мани как изглежда (освен ако не е с розов финиш, де :lol: )

 

И още една "забильешка" - Винтиджа май е 22 прага, или бъркам? :hysterical:

 

При моделите Dinky или стандартни грифа стои по високо когато си я слойиш на лявото бедро. Не споделям, че King V са по удобни от стандартните.

 

Удобството вече си е индивидуално, трудно може да се каже коя е най-добрата китара в това отношение. Важното е обаче да намериш най-удобната за теб форма и звукът от китрата да те удовлетворява. Аз имам това с Jackson JS30 dinky.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен единственото общо м/у JS30 Dinky сериите на Jackson и другите е електрониката и мензурата (25.5 инча). Тялото на супер страта е от топола, а на King V-то, Kelly, RR & Warrior са елша, затова и JS30KV има по-светъл звук от Dinky-то. 22 прага вместо 24 - оттам разделението м/у 2-та адаптера е по-голямо => по-различен звук през усилвателя, а за 2-та полутона по-малко си е ясно.

 

Та относно темата - китарата е хубава за класа си, не виждам явна причина поради, която не би било много добре да си я вземеш, освен 1 - дупката на жакът се намира на долният рог и то от вътрешната страна. Доста е неудобно, когато свириш седнал, защото ако жакът е прав а не Г-образен се забива директно в кракът ти и е един минус в сравнение с другите такива китари. Затова бих предпочел Randy Rhoads модел пред Jackson King V, а ако трябва да е Jackson китара с тремоло - RR3. Лошото е, че цената е почти двойна, а за такава има ужасно голям избор от китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен единственото общо м/у JS30 Dinky сериите на Jackson и другите е електрониката и мензурата (25.5 инча). Тялото на супер страта е от топола, а на King V-то, Kelly, RR & Warrior са елша, затова и JS30KV има по-светъл звук от Dinky-то. 22 прага вместо 24 - оттам разделението м/у 2-та адаптера е по-голямо => по-различен звук през усилвателя, а за 2-та полутона по-малко си е ясно.

 

Та относно темата - китарата е хубава за класа си, не виждам явна причина поради, която не би било много добре да си я вземеш, освен 1 - дупката на жакът се намира на долният рог и то от вътрешната страна. Доста е неудобно, когато свириш седнал, защото ако жакът е прав а не Г-образен се забива директно в кракът ти и е един минус в сравнение с другите такива китари. Затова бих предпочел Randy Rhoads модел пред Jackson King V, а ако трябва да е Jackson китара с тремоло - RR3. Лошото е, че цената е почти двойна, а за такава има ужасно голям избор от китари.

Dinky-то също е от елша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Еми ако си от София (и не само де...) може в xxxx, но адреса не го помня точно.

 

Хм, адреса е: Тръгваш по бул. Стамболийски откъм Св.София - надолу и свиваш на втората (май) пресечка в дясно.

Имаха Кели-та, Кинг V, РР-ри, Уориъри а също и Стратове колкото искаш. Миналата седмица мернах и няколко Гретч-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.