Jump to content
Българският форум за музиканти

Почистване на китара..


Icarus

Recommended Posts

Струните и аз само със сух парцал ги бърша иначе понякога бърша тялото с кърпа, на която капвам малко автършейв ;) STR8 ...кефи ма китарката да ми мирише хубаво..може да е вредно но боята е черна и още е черна ;) и си е на мястото...

Редактирано от spotlight_kid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

айде и аз да се разпиша по темата -

струните - преди и след свирене - Fast Fret GHS

грифа - при смяна на струните - Lemon Oil Fender

тялото като се зацапа много и/или при смяна на струни - Guitar Polish Ernie Ball

 

много съм доволен и от трите , ползвам ги от години, не съм забелязал/усетил да прецакват дървото.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде и аз да се разпиша по темата -

струните - преди и след свирене - Fast Fret GHS

грифа - при смяна на струните - Lemon Oil Fender

тялото като се зацапа много и/или при смяна на струни - Guitar Polish Ernie Ball

 

много съм доволен и от трите , ползвам ги от години, не съм забелязал/усетил да прецакват дървото.......

Чудесно - значи ще я търкам по- често с Lemon Oil :D

Относно почистването на струните - така не им ли се променя звука?

Искам да кажа след като ги мацаш с някакъв препарат.

Тази промяна се усеща най- много като смениш старите с нови и новите ти звучат някак си по- добре :D.

Аз залагам главно на нови струни а не на почистени с препарат (иначе мръсотията си я махам с парцалче... веднъж на много време :D)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно почистването на струните - така не им ли се променя звука?

Искам да кажа след като ги мацаш с някакъв препарат.

Тази промяна се усеща най- много като смениш старите с нови и новите ти звучат някак си по- добре :D.

Аз залагам главно на нови струни а не на почистени с препарат (иначе мръсотията си я махам с парцалче... веднъж на много време :D)

с лемон ойл няма нужда много често да мажеш - като сменяш струните е добре, а и слагай по много малко - иначе не е добре предполагам

 

а относно фаст фрет - точно обратното на това, което си мислиш е

като ги чистиш редовно с препарат се запазва повече оригиналния им звук, тъй като не се събира мръсотия и не ръждясват. иначе нови струни през няколко дни е най-добре, спор няма. но когато струните, които ползвам са 30лв комплекта не е много изгодно. затова търся компромисен вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а относно фаст фрет - точно обратното на това, което си мислиш е

като ги чистиш редовно с препарат се запазва повече оригиналния им звук, тъй като не се събира мръсотия и не ръждясват. иначе нови струни през няколко дни е най-добре, спор няма. но когато струните, които ползвам са 30лв комплекта не е много изгодно. затова търся компромисен вариант.

Абе не само цената на струните пречи да се сменят редовно. Смяната на струни ми е достатъчно неприятна дейност и постоянно си намирам извинения да не ги сменям. Ще пробвам да свикна със скрибуцането като мажа с тази дънлоп-ска боза, да видим дали ще изкарват по-дълго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еееееееееее неприятна ама 15 минути се търпи, като знаеш след това как ще звукне китарата :D

Така говориш, щото нямаш флойд :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еееееееееее неприятна ама 15 минути се търпи, като знаеш след това как ще звукне китарата :rolleyes:

15 минути? Верно немаш флойд... :D:D:D

Ама аз много се кефя, по 2 часа ми е смяната на мене...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.