Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет


frock

Recommended Posts

Здравейте и честита нова година.Купих си акустична китара Factor за 90 лева, искам да попитам за някакви съвети относно настройването.Имам AP tuner като останалите китари ли се настройва (14 fret) или има нещо по-особенно защото тази е с 12 fret-а. И каква е разликата в това. Общо взето съм начинаещ и искам да разбера дали съм направил грешка с тази китара и дали мога да свиря на нея подобни песни

или да се насоча към нещо различно ?Уча се с Guitar pro 5. Редактирано от frock
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата ти се настройва нормално както всички китари :rulez: на тунера E A D G B E ( от най-дебела до най-тънка струна) . Щом си си купил китара за такива пари явно нямаш големи финансови възможности така,че не си направил грешка щом си решил да се занимаваш съв свирене зависи колко си упорит.Един прител от групата ми има точно такава китара.Свирил съм на нея преди не звучи зле според мен просто е малко трудничко все пак евтина китара.Точно тази песен дето си си избрал въпреки че се повтаря едно и също няма да ти е от най-лесните за начало.Пробвай с House of The Rising Sun да речем,учи акорди ,скали и така нататъка нз какво още да ти кажа в този форум има мн теми ,които могат да ти помогнат.С тази китара можеш да се учиш така ,че бъди упорит не се отказвай аз сам започнал на нещо по-зле от това ,за да стигна до сегашното си ниво ( не че е мн напреднало :thumbup: ) и много други хора сиг са били по зле от мен така че ^_^ Успехи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз китарата я имам от преди 2-3 години иии да финансите ме затрудняваха.Истината е, че седеше на стената 1 година след което я хванах и започнах, но не ми звучеше добре и затова питах за тунера.Благодаря за съвета а относно тази песен знам я вече мъчех я доста седмици но небях сигурен за за настройката (по късно видях че за тази песен ми трябва drop D) , БЛАГОДАРЯ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.