Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос


ferencziffra

Recommended Posts

Здравейте и ЧНГ!

 

Имам един такъв въпрос. Имам китара с Флойд, само че както се досещате, се разстройва.. иии странното е че се разстройва само една струна - сол. Съотношението между сол и си винаги е на прицел и не съм сигурен от какво. Сложих малко смазка на болтчетата, които държат флойда, иначе си е перфектно прав и се държи както трябва.

 

Та въпросът е: за да е стабилна китарата и въобще всичко да е наред - трябва ли флойда да е хоризонтален и напречно - т.е. от единия болт до другия - да е еднакво нисък и от двете страни?? Защото моят не е, малко по-висок е от страната на ниските струни, за да няма браждене и прочие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова нещо като да ти разтроива само 3 струна в физиката няма. Флоида е страно животно държащо се на 2 пружини в общия случай.Ако има проблем тои ще е 123 или 456. Попринцип яко дърпаш яко струните може да се разтроива и без да ти е виновен флоида. Търси проблема другаде ,мен ако питаш се филмираш защото не си свикнал , най-лошия вариянт е да ти трябва сетъп.

 

 

ЧНГ и какво си го заял тоя флоид в 2 и 20 .... то не ,че аз не съм в 3 и 30

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова нещо като да ти разтроива само 3 струна в физиката няма
Ако е зле ключа да,но се предполага,че е със заключване системата.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, а относно разстройването - наистина само тя се разстройваше другите бяха перфектни.

Сега смених струните и сетъпнах флойда, така че по никоя ос не е крив. Чувал съм обаче, че action-а може да се прави различен за всяка струна. Някой да знае как става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Флойд Роуз не можеш да нагласяш височината на всяка струна поотделно. Може на фендерското тремоло, ако не се лъжа и на някои твърди бриджове.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та въпросът е: за да е стабилна китарата и въобще всичко да е наред - трябва ли флойда да е хоризонтален и напречно - т.е. от единия болт до другия - да е еднакво нисък и от двете страни?? Защото моят не е, малко по-висок е от страната на ниските струни, за да няма браждене и прочие.

...

...

Сега смених струните и сетъпнах флойда, така че по никоя ос не е крив.

...

 

ЧНГ!

Не, не трябва. Това, което си направил е просто да си увеличиш екшъна, т.е. височината на струните. Флойда трябва да е хоризонтален успоредно на струните, не напречно.

 

С това, което казва MasterOfDisasterне съм съгласен, има такова нещо - фактът е налице. Просто не е свързан със сетъпа на флойда, но не означава, че не е свързан с него. И не е и задължително проблемите да са 123 и 456 :icon_shithappens:

И аз имах същия проблем, точно със сол струната. При мен проблема се оказа на две места - в седлото на струната във бриджа и в седлото в нъта. Понякога се случва така, че да не сложа добре струната и при отпускане после не се връща точно в средата на седлото на бриджа, а друг път при заключването. И в двата случая просто свалям струната и я слагам наново и проблема изчезва. Щом си сменил струните, сега ще видиш дали е било това. Ако не е, увери се че седлото е гладко и няма никакви остри ръбове където стурната да се закачи след отпускане на струнте чрез тремолото :D

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Свиря си вече 2-3 дена с новите струни и проблемът изчезна. Май е било от захващането на струната във флойда. Аз имах съмнение и за това де. Благодаря ви за помощта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.