Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара B.c. Rich и въпрос за заместител на кубе


Yves

Recommended Posts

Опа, колега. Оригиналните адаптери на БС Рич са пълен шит за мен. Докато не смениш с ЕМГ не звуква. Освен това китара от този клас, има само яка форма. От там нататъка можеш да се наслаждаваш на дефектите и и на кофти материалите, с които е направена.

Адаптерите, както и китарите са много популярни. Просто се водят екзотични донякъде, макар да са един стандарт в тежкия метъл.

 

Да, точно така е както ти казваш. И от кюбейсо по-големо нема, от бел мерцедес 123 по-здрава кола нема и от металика по-големи нема. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Колегата горе има впредвид адаптерите на Биси Рич на ниските и средни модели и вярвай ми инфото е от първа ръка ! ^

 

А твоята алегория просто мястото и не е в тази тема !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Колегата горе има впредвид адаптерите на Биси Рич на ниските и средни модели и вярвай ми инфото е от първа ръка ! ^

 

А твоята алегория просто мястото и не е в тази тема !

 

Ок, предавам се. Извинете че се намесих. Само да вмъкна че и моето инфо е ако не от първа ръка, то е най-малкото от мойта ръка. И ако случайно има някой незаслепен от фундаменталните си разбирания и ДЕЙСТВИТЕЛНО се интересува от истината, съм готов да съпоставим адаптер по ваш избор който смятате за "добър", срещу оригиналния хъмбъкър от моята китара (bc rich assassin platinum отпреди 15г., което далеч не е висок клас китара). На слух, по ниво, по шум, с мултицет ако щете :drummer: Не знам какъв е тоя bc rich дето ви е взел здравето, може би някоя хонгконгска тесла, но за оригинален екземпляр гарантирам че минава теста с повечето хубави адаптери среден клас. :drummer:

Редактирано от hed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук говорим на различни езици. Колегата, който иска да си вземе БС Рич, ще вземе ново производство, което е изнесено както знаем много добре в Народна Демократическа Република Китайгапур. А разликата в качеството е от тук до Андромеда.

Това важи дори и за сигничър моделите (от какъвто имам също преки впечатления), с много редки изключения. Неоспоримо е че БС Рич правят наистина яки тупалки, но те са на цени, които са далеч от тези 900 лв, за които се говори.

Трето на ръка е, че това което се доставя тук и което е в повечето онлайн-магазини (пак по мои впечатления) е с доста по-ниско качество от това, което е в магазините на запад, които са представители на тази марка (бананова република Булгаристан сме за съжаление).

 

П.С. Старо правило е, че по-добре китара втора ръка, която е старо производство, отколкото нова от магазина за същите пари.

П.П.С. Информация от "първа ръка" се има предвид моята, както и на metalhammer ръка. Лично сме пипвали тези китари за които си разчесахме езиците толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи пообъркана ми е информацията. Всъщност китарата не е Warlock, а Beast. Такъв си е модела. Аз реших, че и тая е на КК защото новата серия Маршал на въпросния Кери има бутон Beast и оттам не знам защо реших, че и тая е свързана с него. Няма нищо такова всъщност. И грифа не е болт-он, а е цял. И мен ме притесняваше, че е китайска, но в интерес на истината и от странични безпристрастни и компетентни мнения получих зелена светлина с уверението, че китарата звучи много добре ънплъгд.

 

Както и да е, китарата вече е купена и е в експлоатация с временен Fender 212R и звука надминава очакванията ми, което всъщност е важното :D Може да съм в заблуждение, но коледното настроение е на макс! :)

 

Гледам че темата прерастна в "Про- и Анти- B.C. Rich" , така че се оттеглям в ролята на наблюдател :D

 

Мерси за всички мнения и препоръки и весели празници! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук говорим на различни езици. Колегата, който иска да си вземе БС Рич, ще вземе ново производство, което е изнесено както знаем много добре в Народна Демократическа Република Китайгапур. А разликата в качеството е от тук до Андромеда.

Това важи дори и за сигничър моделите (от какъвто имам също преки впечатления), с много редки изключения. Неоспоримо е че БС Рич правят наистина яки тупалки, но те са на цени, които са далеч от тези 900 лв, за които се говори.

Трето на ръка е, че това което се доставя тук и което е в повечето онлайн-магазини (пак по мои впечатления) е с доста по-ниско качество от това, което е в магазините на запад, които са представители на тази марка (бананова република Булгаристан сме за съжаление).

 

П.С. Старо правило е, че по-добре китара втора ръка, която е старо производство, отколкото нова от магазина за същите пари.

П.П.С. Информация от "първа ръка" се има предвид моята, както и на metalhammer ръка. Лично сме пипвали тези китари за които си разчесахме езиците толкова.

 

Да това е ясно, съгласен съм. Иначе реагирах по-остро заради обобщаването. Радвам се че побистрихме на тема китари и съвременната корпоративна политика в китаростроенето но нека спрем дотук, че стана голям офтопик. Надявам се че няма обидени или разстроени :D И за да минем все пак по темата, мисля че ако колегата, пуснал темата, сега тепърва навлиза в :) , един такъв bc rich от евтините ще му свърши добра работа поне на първо време и ще му останат парички и за кубенце, вместо да мъчи колоните на уредбата вкъщи. После винаги може да се ъпгрейдне, тъкмо тогава човек оценява по-добре разликите между различните инструменти. Естествено ако намери по-добра китара на старо за същите пари, да я зима :D

Редактирано от hed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.