Jump to content
Българският форум за музиканти

Roland G-70 Впечатления ?


Rojo

Recommended Posts

Здравейте.

Понеже прочетох доста лоши отзиви за марката Roland интересува ме Вашето мнение за Roland G-70. Някой свирил ли е на този модел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:virtuoz: Да - купих си този модел - по моя преценка.

Питам от чисто любопитство - разликата е ,че аз не съм музикант. Затова ми е интересно мнението на хора, които са в бранша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоши марки на клавири няма.Въпроса е за какво ти трябва и как го използваш.Сега,че някой конкретен модел е слаб е нормално.В последните години Роланд дръпнаха назад заради перфектните Ямаха и Корг,а като добавим,че и Курцвейл все по-убедително настъпват и то с бая сериозни клавири връщането на добри позиции е трудно.Според мен тия от Роланд бяха лидери до средата на 90-те.Тогава единствено Корг ги конкурираха заради култови модели от сериите М,Т и т.н.Ямаха тогава бяха пуснали уъркстейшъните SY,който са перфектни,но съм сигурен че са стоели по-назад от Роланд JV и XP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен обаче не ми е ясно по какви критерии определяте качествата на модела. Механика, звук или .....?

И понеже не искам да обидя никой - пак казвам, не съм във вашите среди и съм любопитен. Знам колко е досадно да се обясняват елементарни неща на някой който не е в "час", пък и така или иначе аз за мен си имам виждане.

А за това кой е лидер на пазара в даден момент - не мисля ,че има област в която някой постоянно е номер 1. Нещата постоянно се менят.Както и изискванията и критериите на самите клиенти.

По принцип питането ми е провокирано от неразбрано от мен категорично отрицателно отношение на хора (не говоря за музиканти) за даден продукт. След като поговориш с такъв човек в 90 % от случаите става ясно ,че той или никога не го е използвал или има наблюдения от други познати или пък е на принципа "Аз използвам тази марка - всичко друго не става". Говоря примерно за автомобилите.А всъщност - едно от предимствата на интернет е точно това - има информация за всичко. Но все пак едно е да тестваш и сравняваш продукти от различни производители и да дадеш оценка - съвсем друго е да четеш мнението на потребители на такива продукти.

При вас музикантите разбира се нещата са други - затова и исках да разбера Вашите виждания.

Благодаря на включилите се :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично на тоя клавир съм му гледал само едно рекламно клипче по интернет.Надали е лош.Затова писах,че е важно за какво ти е.Щом не си музикант за какво ще го ползваш :think: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, щом е нов модел и е скъп не може да е някакъв боклук :P Това май трябва да звучи като успокоение :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. ;)

Модела наистина е най-доброто от Roland за момента, колкото и странно да звучи от моята уста. ;)

А съм го взел за да се уча да свиря. Все пак навремето съм свирил но на китара. Имах Roland EM-25 но исках да го сменя с по-добър и от EM-55, после реших VA-7 , че накрая на G-70. Но определено си заслужава.

Има невероятно звучене и е много лесен за работа - особено за начинаещ като мен. Ако някой иска да го чуе на живо - да заповяда в Габрово - с удоволствие ще го покажа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, щом е нов модел и е скъп не може да е някакъв боклук :ph34r: Това май трябва да звучи като успокоение :unsure:

Преди около две седмици продадох

един нов Роland G70!

Да,това наистина е последният модел от този клас на Roland!

Имах възможност преди това да го тествам

и моето мнение e изцяло положително!

А и сумата от 5550 лв. сама определя качеството му!

:guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоши марки на клавири няма.Въпроса е за какво ти трябва и как го използваш.Сега,че някой конкретен модел е слаб е нормално.В последните години Роланд дръпнаха назад заради перфектните Ямаха и Корг,а като добавим,че и Курцвейл все по-убедително настъпват и то с бая сериозни клавири връщането на добри позиции е трудно.Според мен тия от Роланд бяха лидери до средата на 90-те.Тогава единствено Корг ги конкурираха заради култови модели от сериите М,Т и т.н.Ямаха тогава бяха пуснали уъркстейшъните SY,който са перфектни,но съм сигурен че са стоели по-назад от Роланд JV и XP.

Здравей Миро!

Много интересно обяснение!

Roland са дръпнали през последните години назад,

за сметка на Yamaha и KORG???

Аз,не съм фен на Roland,но когато се пишат такива неща,

почти винаги звучат много интересно!!!

Надявам се че не си от хората които продължават

да сочат Yamaha DX7 като фаворит на века???

Моят приятелски съвет към теб е

да прочетеш повече за Kurzweil и E-mu!!!

И ще разбереш кога изобщо Kurzweil са набирали скорост!!!

И при Синтезаторите,както и при Автомобилите си има Класове!!!

Когато не можем да си позволим да караме даден автомобил,

само говорим за него и си го гледаме на картинка!

Същото е и при синтезаторите!

Да,фен съм на Kurzweil!

Kато прди това,обаче съм минал през

Oberheim,Moog,Yamaha,Roland,Korg...!

:guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личо,ти си като магистрала!Минаваш през всичко!Доколкото знам Курцвейл К2000 е един от първите широко употребявани клавири на тази марка.Е-мю-евала големи машини,ама сам знаеш,че напоследък не са кой знае колко популярни,насочи ли са се към хардуеър.Не съм писал,че DX7 е чудото на века ама е едно от чудесата.Това,че Роланд са назаднали с продажбите го чета в сайтове...а и гледам какво купуват хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личо,ти си като магистрала!Минаваш през всичко!Доколкото знам Курцвейл К2000 е един от първите широко употребявани клавири на тази марка.Е-мю-евала големи машини,ама сам знаеш,че напоследък не са кой знае колко популярни,насочи ли са се към хардуеър.Не съм писал,че DX7 е чудото на века ама е едно от чудесата.Това,че Роланд са назаднали с продажбите го чета в сайтове...а и гледам какво купуват хората.

Miro,

не го приемай лично!

Независимо какво пишат в сайтовете.

нито Roland ,нито Yamaha,нито Korg

могат да претендират за по-голяма продажба!

Аз пуснах една темичка в "Клавишни",

защото ми е много интересно,

как хората си избират синтезатори!

Мои приятели ме упрекваха до скоро,

че се опитвах да влияя на избора на клиента,

като им предлагах новите модели и ги информирах

за техните предимства и недостатъци,но вече

мирясах! Слушам какво желае клиента и с удоволствие

изпълнявам поръчката! В случая с момчето от Габрово

Roland с този модел G70,наистина предлагат нещо много добро!

:guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

като професионалист бих казал,че никога няма да си купя Roland,защото не ме кефи лично мен като звук.харесвам модели на Yamaha и до колкото дочух сега ще вадят модел,който е по-нов от мотиф и ще е някакво самоубийство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.