Jump to content
Българският форум за музиканти

Защо си чупят китарите?


Fenix

Recommended Posts

по принцип много малко хора го разбират...но то не може да се обясни - то е като желание да покажеш пред себе си , че не позволяваш на предмета(в случея китарата ) да е нещо повече от теб.... независиму колко скъпа и любима ти е тя......

Не може да се обясни с думи, трябва просто да почувстваш....

Интересна гледна точка, всъщност...

Все едно казваш:

"Хей, аз съм музиканта, аз правя музиката, стоя над вещите и инструмента, защото без мен те са нищо!"

 

:)

Доста философско...

И пак си мисля, че на Кобейн не му е хрумнало... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хма... Абе трябва да прочетеш малко неща за Кобейн. Не е бил точно дрогирания човек без умисъл в главата за който всички го представя. В смисъл, бих могъл да си представя че е чупел китарите си с умисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам към мен ли отправяш този съвет, но аз доста съм слушал Нирвана и съм прочел за Кобейн :godbless:

Което обаче не оправдава трошенето на инструменти и апаратура! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой, ама никой не е чупил скъпа и наистина добра китара. Колкото до въпроса защо го правят - за да бъдат забелязвани не само от китаристи!!!

Въпрос на мода и от там $$$!!! :lol:

Ми то за тях (повечето добри китаристи дето го правят) общо взето скъпи няма. Колкото и да е против чупенето на китари Хамет има една размазана (нарочно) китара ESP, която никак не изглежда лоша китара, особено щом свири на нея и се кефи. Ако гледате А Year and a Half in the life of Metallica, докато обяснява как обича инструментите си и как е guitaracholic и го показват на един концерт дето с въпросната китара си трие гъ*а и я влачи по стълбите докато не я разделя на две. Ще взема да пусна една анкета аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Хайде и аз да смажа осите...

Че има демонизъм - има; че има театър, merchantrading - има; има шоу, кинти и прочее; четох някъде, че Джими, лека му пръст, е имал чести шокови състояния, амокоподобни и т.н., не съм спец; та, имал проблема, че невинаги, даже много рядко смогвал да изсвири това, което е било в главата му ( представям си , баси гения...); За Тауншънд легендата гласи, че, свирейки в няква ниска дупка в началото на буйната Дъ Ху кариера, мятайки насам-натам грифа, злощастно го спраскал; после, щот си е нерва, го дотрошил ядно, а публиката, нали си е английска, футболна, се възрадвала като катун на Азис през избори... Според мен при него си е темперамент, който идеално се вписва в алъш-вериша, имиджа и прочие щуротии.

За финал привеждам мнението на Джон Ленън; той смята, че трошенето, скачаньето и целия цирк може да се използват за промоутърски и прочее цели; но основната причина била, че след 8-10 часово нон-стоп жулене всеки изперква (както са били Бийтълс в Хамбург) и това си е тема за размисъл...

След такова време драпанье чупенето просто си влиза в графата: "relax"...

:think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чупенето на китари и други инструменти се прави не са само заради удоволствието , но и за да създаде впечатление в аудиторията, т.е. това един вид самореклама на групата. Първи това са правели The Who още през 60-те и така като се премине през Jimmi Hendrix и куп други. На пръв поглед изглежда шокиращо как може един велик музикант да се отнесе така варварски с инструмента си, но истината е че в повечето случаи са използвани по-евтини екземпляри. Например Kurt Cobain е използвал евтини японски Стратокастари, които е унищожавал по концерти, иначе е пазел любимата си китара Fender Mustang. Taka че това е въпрос на личен избор, имидж за групата и самореклама и пари разбира се :ph34r: Аз например с удоволствие бих разкатал някоя Кремонка :D :killyou:

Гледах един филм за The Who и там китариста разказа че всичко е започнало случайно на един концерт вдигнал високо китарата си и я повредил и за да не изглежда като гаф я дочупил в пода и публиката много се накефила ...та така е започнало всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хма... Абе трябва да прочетеш малко неща за Кобейн. Не е бил точно дрогирания човек без умисъл в главата за който всички го представя. В смисъл, бих могъл да си представя че е чупел китарите си с умисъл.

Абе ако беше цапардосал с някоя орфейка Къртни Лав овреме, щеше да си е жив и да имаме двоен повод за радост... :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата още не съм, обаче преди два месеца си разбих метронома в стената .Вчера ми идеше да метна ESP-то през ши*ания прозорец .Ама сега съм добре :cheers: Бирата и тревата имат успокоителни свойства ...

Иначе по темата ,не знам защо си чупят китарите - много по-яко е да я запалиш примерно :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да им пикам и на шоубизнеса!!!

хъхъ, това бих го гледал. ще дойда с камерата и ще направя епохалния музикално документален филм на десетилетието.

това в кръга на шегата, де, да не се обиди дамата...пък и не съм толкова извратен ... май... :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не :D Т'ва е тъъъъъъъпоооооооооо!!! :D

Деееба ако имат пари за китари, които да чупят да ги дават плаготворително деееба!! :blink:

А ако ги хвърлят в публиката както каза Bassko - най-добре!! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все едно да пребиеш някой колега от групата - дори по лошо... :killyou:

аз бих пребил басиста ни, и ще се изкефя.... ..... ама като не идва на репетиции....

 

 

Не ми обръщайте внимание :blink:

 

И НЕ СИ ЧУПЕТЕ КИТАРИТЕ!! по-добре, елате да пребиете басиста ни....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, по тая тема си говорехме на "Малката среща на форума". Това нещо ми е толкова непонятно и ми е толкова жал като го видя. И все ме гложди тоя въпрос "Защо бе хора?" Може ли някой да ми отговори? И има ли между вас някой, който да си е чупил нарочно китарата?

 

 

P.S. За всеки който спомене за Джими Хендрикс дето си е палил китарите - на него му е позволено, той е бог :D:P:P

щото са гъзари ... и така им е било кеф за момента :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.