Jump to content
Българският форум за музиканти

Защо си чупят китарите?


Fenix

Recommended Posts

Мдаа, по тая тема си говорехме на "Малката среща на форума". Това нещо ми е толкова непонятно и ми е толкова жал като го видя. И все ме гложди тоя въпрос "Защо бе хора?" Може ли някой да ми отговори? И има ли между вас някой, който да си е чупил нарочно китарата?

 

 

P.S. За всеки който спомене за Джими Хендрикс дето си е палил китарите - на него му е позволено, той е бог :):D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

свободата на артиста?!

както и да е - изглежда малко глупаво, независимо дали е Хендрикс, Блакмор (който също си е бог де!) или Кобейн...

Феникс, нали се смяхме на срещата:D

бе нека чупят - сега им е паднало!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори да съм по-известен от Бритни Спиърс, никога не бих наранил китарата си. Служи ти вярно през целия концерт и грабва сърцата на феновете, а накрая как и се отплащаш - с удар в пода ли ? :evil: :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

написал съм Блакмор, а не Блекмор

отврат!!!

не мога да се понасям, Ritchie Blackmore ми беше най-първото ми и истинско влияние!!!

чак после дойдоха съвременните shred-masters :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Za6to ne?

Viarvai mi 4e, ako imah kinti 6tiah da 4upia kitara na vseki po goliam live! T'va si e mania!

...moje sled tova da si subera adapteri, klu4ove...kakvoto e ostanalo

:wall:

Това е вярно, но не мислиш ли че е по-добре да я дадеш на някой, който иска китара страшно много (примерно) вместо да я размажеш в пода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Ко щете плюйте-тука няма да се съглася с подобни дивотии!!!Това е абсолютно кощунство,както казах и на срещата-вместо да си я чуваш(пазиш значи) и поддържаш китарата ти ще я направиш на кьопоолу,само защото от това ти става пиш*ата :) !!!'Айде,бе!!!Колко народ си е играл да я прави тая китара,да го измисля преди това точно тоя модел,да измисля електрическите китари изобщо,да измисля класическите,да измисля лютните и прочие и прочие назад във вековете-а някой си пу*ьо ш'е ми съсипва почти произведение на изкуството за да е "Rock Star",разбир'ш ли!!! :wall: Тъпо,тъпо,тъпо!!!Не ме разбирайте криво-повечето от световните китаристи,който го обладават тоя табиет са ми "легнали на сърцето",но все пак...Като си спомня колко съм си мечтала да имам електричица и как ми се е доревавало,гледайки ги тия извращения допреди да си взема Fender-чето...А онова с пианото в оркестрината дори няма да го коментирам :D .Все пак има и по-добър начин да се изкефиш,нали номерът е да "съграждаме,не да разграждаме"(поздрав за Glacierise и всички фенове на "Улицата")...Аз бих си давала китарите или на търг и парите-за "кауза благородна" :D ,или на някой фен,дето да ми направи впечатление на концерт еБентуален,или на някой прохождащ,или е*а ли го на кого,но ще си я уважавам китарата-не можеш да я третираш като парцал и да я размотаваш наляво-надясно...

 

Sorry,пичове,ама на мен ми се види комплексарско малко-типично "мачовско" и "Виж мъ к'ъф съм як-и теби ш'тъ скъсъм тъй!!!"...Няма нужда от това викам...

 

"Ребята-давайте жить дружно!!!"се казваше в едно култово филмче...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чупенето на китари е простотия, при това невероятна, пък независимо, кой го е направил, дори Хендрикс... МОже да свири страхотно, обаче това общо няма...

Кобейн къде го сложихте там и него до другите... Бях написал едни работи, ама като се сетих, че не е между живите, ги изтрих... R.I.P.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D:) Аз бих си хвърлил китарата в публиката! Много хора от тези които ходят по концерти свирят и със сигурност (ако аз бях известен) нямат по-добри китари от мен ( в случея бас) :D + т'ва може и да фрасна някой. хахааха :guitar: :wow: :D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз с най - голямо удоволствие,бих си разбил китарата в колоните,е все пак и аз си имам любима китара,която не бих наранил,но имам ли кинти ОХО :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко народ си е играл да я прави тая китара,да го измисля преди това точно тоя модел,да измисля електрическите китари изобщо,да измисля класическите,да измисля лютните и прочие и прочие назад във вековете-а някой си пу*ьо ш'е ми съсипва почти произведение на изкуството за да е "Rock Star",разбир'ш ли!!!

Бае, да те светнем за икономиката :)

 

Колкото хора да са праили тая китара, после са я ПРОДАЛИ, и понеже еди кой си я е строшил, ше си купи нова, от което тия дето са я правили, ПЕЧЕЛЯТ, разбийш уи :D

 

И, все пак, китарата си е просто китара бе, хора ;) Дърво с жици по него :D Музиката идва от човека (айде тука подозирам голем теологичен спор да се заформя ;) ), а не от китарата :D

 

И когато музиката е напълно наситена с енергия, естествения финал е да се потроши нещо. И понеже китариста е пич и е благородно копеле, нема да строши тиквата на некой от първия ред, а ще си строши китарата като израз на точно тая енергия, от която идва музиката му, и като жест на подхранване на болката, от която идва музиката му (убавото изкуство се от там иде, доколкото съм забележил).

 

Тва е метафора за жертвоприношение и самоубийство на сцената, на пълно раздаване.

 

Ае стига философия дееба. Трошенье, ебанье, хеви метъл :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Трошенье, ебанье, хеви метъл"

тожа е триадата на съвършенството!!!

няма какво да се добави!

оп! има! ХУБАВА ХРАНА!!! :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой, ама никой не е чупил скъпа и наистина добра китара. Колкото до въпроса защо го правят - за да бъдат забелязвани не само от китаристи!!!

Въпрос на мода и от там $$$!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чупенето на китари и други инструменти се прави не са само заради удоволствието , но и за да създаде впечатление в аудиторията, т.е. това един вид самореклама на групата. Първи това са правели The Who още през 60-те и така като се премине през Jimmi Hendrix и куп други. На пръв поглед изглежда шокиращо как може един велик музикант да се отнесе така варварски с инструмента си, но истината е че в повечето случаи са използвани по-евтини екземпляри. Например Kurt Cobain е използвал евтини японски Стратокастари, които е унищожавал по концерти, иначе е пазел любимата си китара Fender Mustang. Taka че това е въпрос на личен избор, имидж за групата и самореклама и пари разбира се :) Аз например с удоволствие бих разкатал някоя Кремонка :D :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Angry Samoan Абсолютно си прав :)

И все пак не одобрявам чупенето на инструменти по концерти - ако ми се гледа насилие ще ида да гледам кеч или български футбол :). На концерт отивам за да гледам музикантите които харесвам :guitar: и да слушам музиката им а не да гледам как изпадат в нервни кризи :killyou: , като се колят на сцената или демонтрират колко са "велики", като си трошат инвентара.

Добре беше тази тема да има анкета - одобрявате ли подобен вид поведение на сцената - да, не .. нещо такова.

Никога не бих си потрошил техниката - колкото и пари да имам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.