Jump to content
Българският форум за музиканти

Защо си чупят китарите?


Fenix

Recommended Posts

Кърт троши една custom Fender Jaguar 1967 на концерт в Парадисо през 1990 (тогава са към Sub Pop, а не към Geffen), за нея са продали стария си бус. В залата няма повече от 20 човека и един пич му мята нек'ва бутилка по главата, той чупи змея по средата на 6тото парче в земята и мята грифа по публиката. Разбирайте го както искате, такава китара в момента е над $5000 най-малко в момента, а той не знам за колко я е взел, но му е била 'специална'. Аз лично като нищо ще опраскам некой ден некоя пред 20 човека, само че в Шипка примерно, хахахахахха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това май съм го гледал на едно DVD със събрани изпълнения на Nirvana, май всъщност беше филм и се казваше Nirvana Live&Loud. Kurt счупи китарата си по време на песен (мисля че беше Smells like teen Spirit, но не съм сигурен) и я захвърли в публиката и един дебил от охраната се нахвърли върху него, групата спря да свири, а Chris и Dave скочиха да ги разтървават. Ако това наистина е бил Fender Jaguar 1967 за толкова пари показва, че Kurt наистина не се вписва в никакви определени норми, което е най-якото и което го прави толкова уникален, колкото е в действителност. Като се замисля и аз сигурно бих го направил нещо такова в определен момент :green: , защото има тръпка и не трябва да бъдем чак такива еснафи :guitar: :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трошат щот са лигави л...на B)

Лайна чак...И аз не съм фен на някои от изброените,но да сте ме чули/чели да казвам лоша дума?!? B) Грубо,грубо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе всеки да прави каквото си иска с това което си е негово, независимо колко струва, да го троши, ако иска да го подарява, това си е негов проблем. Трябва да си либерален B)B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе грубо мрубо

се се вживявате...

 

Да ви кажа честно не ми дреме кой си троши китарата

 

щом иска да троши B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имах достатъчно кинти бих си трошил по една даже и в къщи, докато праа стойки пред огледалото!!!!!

 

B)B);):DB)B)

 

Rock N' fuckin' Roll

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кърт троши една custom Fender Jaguar 1967 на концерт в Парадисо през 1990 (тогава са към Sub Pop, а не към Geffen), за нея са продали стария си бус.

Абе хора, и аз да съм си напълнил ноздрите до откат, нищо чудно да счупя и Flo на Vai ако ми е пред очите :killyou: :killyou: :killyou:

Като цяло не го одобрявам тва с чупенето B) ... демоде ми се вижда нещо B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве като цяло няма значение, колко е скъпа китарата.... По-важен е жестът...

Това ми прилича малко на действията на протестантите по време на реформацията - когато говедата са отивали на църква със сопи, за да счупят стъклописите... Мразя процеса на Реформацията... не самата идеология... ама това е друга тема...

 

Онова с жертвоприношението, което бе изказано по-нагоре не бе лишено от смисъл, ама много се съмнявам Кобейн или който и да е, да се е сетил закоето...

 

Като цяло според мен е къде къде по-достойно, ако просто подари китарата си на някой от феновете. Сигурен съм, че ще донесе повече радост на феновете... пък който се мисли за Бог, на какво принася жертва, дявол го взел :Р

 

дърво+жици... вярно, ама изпускате факта, че някой яко е хвърлил труд по това... Незнам за фирмите производители, ама аз ако бях лютиер, щеше да ми е доста обидно, да видя, как мое творение бива разбивано заради егото на някой господин...

 

Ами Кремона, та Кремона... Пък аз да ви кажа, тези китари много ги уважавам, защото навремето на такава се учех да свиря... Най-малкото от чиста проба носталгия не бих я ударил в земята. Освен това всяка китара може да се доработи, дори само козметично и да изглежда интересно и т.н. Един приятел си хвана старата кремона, свали й лака, смени ключове............ и да ви кажа, стана си направо нов инструмент. Истинско украшение, така че според мен и това не е причина да се чупи музикален инструмент.

 

Хендрикс.. замисляте ли се, че хората не го помнят с това, че си е чупил (палил) китарите, а заради музиката му...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро ще си строша главата отколкото китарата !!!!! Особено, ако ми е любим модел/марка...

 

Ама пък като се замисля повечко - някой Телекастър с такъв кеф бих го разпарчетосал, че :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.