Jump to content
Българският форум за музиканти

ТОНРЕЖИСУРА


Recommended Posts

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...mp;#entry365451

 

само да добавя че през март 2009 започва новата сесия, в зависимост от формата, и различните модули, цената е до 360 лв. инфо на сайта

http://musiccentre.hit.bg

 

 

Mерси за инфото, бях чувал за курсове в СУ, но когато търсих не намерих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...mp;#entry365451

 

само да добавя че през март 2009 започва новата сесия, в зависимост от формата, и различните модули, цената е до 360 лв. инфо на сайта

http://musiccentre.hit.bg

 

 

Mерси за инфото, бях чувал за курсове в СУ, но когато търсих не намерих.

welcome...

ProTools 240 лв.

Cubase&Wavelab 240 лв.

Тонрежисура и виртуални студийни технологии 360 лв.

 

след 20 ти март започваме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Според скромната ми преценка, тоя род курсове у нас нямат нито почва нито смисъл освен някой лев отгоре.

Прочее ше обясня какседят нещата в моя занаят. Видео едитинг.

 

Apple Center BG, JobsBG и т.н. БулШит БГ издания на разни фирми, организират курсове, я по Final Cut Pro, я по Avid и взимат пари.

 

Преди време бях решил да стана т.н. Certified User (дори Certified instructor) на някоя от програмите с които работя. Кярът от тази работа е, че попадаш в един лист и едни хора, които го раглеждат ти имат доверие.

Некярът е, че за 3-дневно основно запознаване с основите на софтец с който бачкам минимуm 3 г започва от 1200 $ и с всеки по-следващ етап цената расте и продължаваш да научаваш неща които знаеш. Но! си в кат. Certified User (дори Certified instructor) и когато някой външен продуцент реши да потърси AVID герой у нас ще излезе само твоето име.

За да стигнеш до Certified instructor за протулс примерно и да започнеш да раздаваш сертификати и да провеждаш курсовете, трябва лекинко, да си си платил с User сертификатите и да си изкарал минимум първите 2 степени за инструктор, които вярвайте ми са двойно по-скъпи.

И така накрая имаме скъп и смислен курс проведен от човек поогледал се на няколко ПРО семинара. Постажувал с истински материал, Инвестирал в образованието си и т.н.

Защо според вас цялото БГ Поп си изнася мастеринга зад граница, че даже и зад океана. Ми има смисъл....

В този смисъл образованието в категория Шоубизнес по-света струва много скъпо, защото се предполага, че от Шоубизнес се печели много добре.

Тук както е известно такава категория НЯМА

 

Успех на мераклиите, но звук и картина у нас няма от Хачово - Балкантоновото нашествие педесет и някоя година. А скоро няма и да има.

Сиреч - ходете по легитимни извън татковината места

 

По тоя повод организирам Мастер клас Non Linear Editing - 900 BGN. Прочее не включва DVD autoring, compositing, Broadcast Graphics, Tittles и всичко останало което се предполага, че знам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, а могат ли да се карат два курса едновременно ?

Да. курсовете се провеждат в трите студиа на центъра, и от различни преподаватели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според скромната ми преценка, тоя род курсове у нас нямат нито почва нито смисъл освен някой лев отгоре.

Прочее ше обясня какседят нещата в моя занаят. Видео едитинг.

 

Apple Center BG, JobsBG и т.н. БулШит БГ издания на разни фирми, организират курсове, я по Final Cut Pro, я по Avid и взимат пари.

 

Преди време бях решил да стана т.н. Certified User (дори Certified instructor) на някоя от програмите с които работя. Кярът от тази работа е, че попадаш в един лист и едни хора, които го раглеждат ти имат доверие.

Некярът е, че за 3-дневно основно запознаване с основите на софтец с който бачкам минимуm 3 г започва от 1200 $ и с всеки по-следващ етап цената расте и продължаваш да научаваш неща които знаеш. Но! си в кат. Certified User (дори Certified instructor) и когато някой външен продуцент реши да потърси AVID герой у нас ще излезе само твоето име.

За да стигнеш до Certified instructor за протулс примерно и да започнеш да раздаваш сертификати и да провеждаш курсовете, трябва лекинко, да си си платил с User сертификатите и да си изкарал минимум първите 2 степени за инструктор, които вярвайте ми са двойно по-скъпи.

И така накрая имаме скъп и смислен курс проведен от човек поогледал се на няколко ПРО семинара. Постажувал с истински материал, Инвестирал в образованието си и т.н.

Защо според вас цялото БГ Поп си изнася мастеринга зад граница, че даже и зад океана. Ми има смисъл....

В този смисъл образованието в категория Шоубизнес по-света струва много скъпо, защото се предполага, че от Шоубизнес се печели много добре.

Тук както е известно такава категория НЯМА

 

Успех на мераклиите, но звук и картина у нас няма от Хачово - Балкантоновото нашествие педесет и някоя година. А скоро няма и да има.

Сиреч - ходете по легитимни извън татковината места

 

По тоя повод организирам Мастер клас Non Linear Editing - 900 BGN. Прочее не включва DVD autoring, compositing, Broadcast Graphics, Tittles и всичко останало което се предполага, че знам...

само ще отговоря на колегата.....(който споделя опита си от видео едитинга в темата за тонрежисурата...)

че работим в партньорство с Булкомп - официалните представители на Авид корпорацията......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, както и предполагах.

Също не се предлага сертификат.

И ЮВТ (в България има 2-ма представители) не предлагат официален сертификат.

Няма легитимен курс.

Има какво да се научи, но освен за лични нужди не разбирам каква е файдата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Добре е,как може да търся като луд няк'ва литература за тонрежисура и навсякъде да удрям греда!!!!!'Баси еснафите,'баси захлюпените книжарници!!Адриан Георгиев има доста добри разработки по темата,но така и не можах да се добера до нито една от книгите му!!!Какво ли не правих!!Книжарниците или мълчат,или ми казват простичко "Изчерпана наличност"и ме гледат като невинни кравички!!Е,добре де,вече никога в България няма да се продава литература на тема тонрежисура?!Луда еснафщина сме ние тука,ейййй!!И това са ужжж ВОДЕЩИТЕ ИМЕНА в книгопродажбата!!!За пореден път се убеждавам,че сме просто АБСУРДИСТАН!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уважаеми колега....... :cheers2:

просто не се сдържам -ела при мен в студиото, и ще ти дам с отстъпка всичко, което пожелаеш. Пусни ЛС, или се обади на 0878929839...

Иначе тонрежисурата я има в книжарницата на Съюза на българските композитори (надявам се, всички я знаят...но за всеки случай - до Народния театър)

а колкото се отнася до он-лайн книжарниците... страноо, но аз нямам договор с никой за разпространение.

използвам повода да напомня за началото на поредната сесия курсове в http://musiccentre.hit.bg

Чао!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.