Jump to content
Българският форум за музиканти

как да изсвиря туй нещо


denko

Recommended Posts

Пич тая група Pagan's Mind е много яка :thumbs_up: ако ми пратиш песента бих могъл да го извадя и да го запиша имам предвид изсвирено бавно ако те устроива petar_petrov_87@abv.bg но трябва да те предупредя че с една китара няма да е същото (ако с група го свириш) понеже на първо слушане чувам че пича с клавира доблира всичко отделно ако не се лъжа чувам втора китара на терца..... поправете ме ако греша :thumbs_up:

 

 

Пращам, но мисля, че се справих сам :rolleyes:

 

Трябвало е малко практика и то за дясната ръка

 

Поздрави!! Дени

Редактирано от denko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колегата добре ти е дал този линк,но ако приемате един съвет от мен,по отношение начина на изсвирване на това блокче от пентатониката.В това видео е показан един начин на изсвирване,който според мен ограничава възможността за различни нюанси и по-широк спектър на използване на пентатониката.На пръв поглед става въпрос за нещо много дребно,но понякога точно детайлите правят голямата ралика.Ако погледнеш как свири той тоновете на 2-ра и 1-ва струна:

------------------------------------------12-15----------------------тук използва 1-ви пръст за 12 пр. и 4 пръст за 15 прагче

----------------------------------12-15---------------------------- тук използва 1-ви пръст за 12 пр. и 4 пръст за 15 прагче

--------------------------12-14-----------------------------------

------------------12-14-------------------------------------------

----------12-14---------------------------------------------------

---12-15--------------------------------------------------------

 

Аз препоръчвам на 2-ра струна да се изсвирят тоновете с 1 пръст на 12 прагче и 3 пръст на 15 прагче.

На първа струна може да се използват и двата варианта-с 1 пръст на 12 прагче и 3 пръст на 15 прагче или варианта,който използва той,в зависимост от пасажа, в който използваме пентатониката и от стила. Например, много се използва в модерната китарна музика, ако мога да го нарека буквално РАЗТЕГНАТ ВАРИАНТ на пентатониката,в която всяко блокче обединяваме с началните тонове на следващото или пък за блуса е по-характерно свиренето на пентатониката с 1-3 пръст,най-вече заради големия брой бендвания.Това са само два примера от различните варианти.

Ако имаш някакви въпроси,питай.

Чао засега и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.