Jump to content
Българският форум за музиканти

как да изсвиря туй нещо


denko

Recommended Posts

Здравеите на взички. Та тука ме мъчи едно соло и вече почнах да се дразня. Става дума за една песен на Pagans Mind - Twilight Aries. Та нещото, което ме затруднява е слото ( арпеж ли е sweep ... не знам ) е тук

. Започва от 3:14 мин. Ако може, някой по - вещ да помогне, как подяволите е изсвирено това alternate или sweep
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

До колкото чувам фигурата е много подобна на фигурата от солото на xxxx на Malmsteen.

Аз лично бих я изсвирил с техниката която ингви полза

 

---d--u--d--d-u---d-.........

1--10-7-----9-7-----.........

2--------7---------7-.........

 

d - удар на долу

u - удар на горе

 

Нека и мастърите да се изкажат :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ извинявам се за неясният пост. 1 и 2 са първа и втора струна, над тях се опитах да обознача кой тон с какъв удар се удря :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите на взички. Та тука ме мъчи едно соло и вече почнах да се дразня. Става дума за една песен на Pagans Mind - Twilight Aries. Та нещото, което ме затруднява е слото ( арпеж ли е sweep ... не знам ) е тук
. Започва от 3:14 мин. Ако може, някой по - вещ да помогне, как подяволите е изсвирено това alternate или sweep

 

Това са арпежи изсвирени на 2 струни /мажорни и минорни тризвучия и минорни с понижена 5-та степен/- в случая 1-ва и 2-ра струна,като се използва комбинирана техника-два от тоновете в арпежа се свирят със суийп. Песента е в си минор и солото е изградено в тази тоналност,като смесено се ползват натурален си минор и хармоничен си минор.

По-горе са ти дали стартовия арпеж Си минор-като се редуват 3-та и 2-ра степен от арпежа по следния начин -

3-1-5-2-1-5-3-1 или като ноти: ре/10пр. 1 стр./ -си/7пр. 1стр./ - фа# /7пр. 2стр./- до# /9пр.1стр./- си- фа#- ре -си

ъп строук даун строук даун строук ъп даун даун ъп даун

Това е първата фраза,която се изсвирва 2 пъти. Аз лично използвам малко по-различна техника за тези арпежи от тази,която са ти посочили по-горе,но всеки си има предпочитания и универсална техника е само тази,която ти пасва най-добре на теб самия - мойта техника е ъп строук на първия тон от арпежа и даун строук на следващите два- говоря за конкретната ситуация,при друго разположение на арпежа може да се използва друга техника.

Успех и надявам се че съм бил полезен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене е точно обратното 1сруна даун , ъп 2струна ъп, тоест нямям удар отгоре на 2 струна . МИсълта ми е да не го зауча неправилно и в бъдеще да се повтори с други сола

Редактирано от MDFk
цитирането ти, Денко, е грешно. Виж правилата.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко има своята логика. Ако в това соло изсвириш дадено нещо по един начин, в друго соло същото нещо може да е много по-логично да го изсвириш по много по-различен начин. Няма универсална техника, затова трябва да се насочим към развитие на логиката си. Така ще си улесним живота изключително много. За жалост това е много малко коментирата тема. Можем само да гледаме от по-големите и да попиваме логиката им.

 

Ще ти кажа аз как бих процедирал: Поглеждам конкретната ситуация и се замислям. Кое е най-логично? Какво имам преди тази част, какво имам след нея... Може би се нуждая да завърша с удар нагоре, защото следващата фраза ще ми бъде много по-лесна, ако започна с удар надолу. Може би последния тон трябва да го натисна с кутрето (да речем), защото така ще ми е по-лесно следващата фраза да я започна с показалеца.

 

С една дума - не заучавай нещата като робот, а си изгради логика. След време може да срещнеш безобразно заплетени неща и да си ги направиш много по-лесни :thumbup:. А защо да е по-трудно, като може да е по-лесно. И без това музиката си е достатъчно сложна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене е точно обратното 1сруна даун , ъп 2струна ъп, тоест нямям удар отгоре на 2 струна . МИсълта ми е да не го зауча неправилно и в бъдеще да се повтори с други сола

 

Грешката е моя в случая- при бързането съм ги обърнал. Правилното е даун - ъп -ъп -даун -ъп. Та техниката си ти е абсолютно правилна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич тая група Pagan's Mind е много яка :girl_witch: ако ми пратиш песента бих могъл да го извадя и да го запиша имам предвид изсвирено бавно ако те устроива petar_petrov_87@abv.bg но трябва да те предупредя че с една китара няма да е същото (ако с група го свириш) понеже на първо слушане чувам че пича с клавира доблира всичко отделно ако не се лъжа чувам втора китара на терца..... поправете ме ако греша :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,във финалната част на солото има записана втора китара,която също свири арпежи,но на терцов интервал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде тука така както сте се разгрели да ми помогнете и на мен малко,как да извиря туй нещо

на 2:49 солото как е? много моля да ми помогнете :girl_witch:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде тука така както сте се разгрели да ми помогнете и на мен малко,как да извиря туй нещо
на 2:49 солото как е? много моля да ми помогнете :girl_witch:

 

Ако знаеш какво е ми минорна пентатоника,това нещо се свири в централното блокче на пентатониката в ми минор, построява се от 12-то прагче. Пробай да бенднеш 2-ра струна с трети пръст от 15 прагче с цял тон нагоре и върни обратно бенда и след като си върнал в тона на 15 прагче изсвири тон на 12 прагче с първи пръст- ще чуеш първата фраза от солото. Всичко ,което се свири в това соло е в това блокче от пентатониката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.