Jump to content
Българският форум за музиканти

Запис на китара - разни проблемации....


keeper

Recommended Posts

Та значи имам си аз една Яамахичка и едно вампирче - двете много добре се понасят - обаче като ръчна вампа у Audigy-то и става - ужас - се едно свира във варел - нищо общо със звукът който нормално се чува през вампа, неба никакав бас и само едно стържене се чува - смея да твърдя че съм опитал почти-всички комбинации за свързване и резултата е същия. Само за сравнение - ако включа китарата направо в картата саунда е по-добър........ та немога да се преборя с тоз проблем - някой нещо да подскаже? - Връзвал съм вампа в разни други неща и няма такъв проблем.

Ползвам КХ драйвери - ма невярвам в тях да е проблема - по-възможно е в настроиката им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало пробвай, да намалиш мастър волюма на вампа! После си увеличи китарата софтуерно...

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз вече взех да се чудя дали ще ми отнеме по вече време да се науча да се записвам от колкото да свиря това което ми харесва... :curse:..имам напредъци де... ама :bravo:

 

само еидн съвет, микса накрая като цяло е повече от половината път към доброто звучене.. ако мога така да се изразя.Намали диста , намали силата , изкарай звука все едно че ще го слишаш на слушалки и пробвай пак.Има наоколо хора които имат същия ефекти и ще светнат аз съм с X-Vamp има некои разлики :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи проблема е в настройките на КХ драйвера - помагайте - нищо не му разбирам на това дсп - пъклна каша - ако някой има настройки за запис с Нуендо да ги даде - плиииззз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам различно мнение по въпроса, защото ми напомня на един проблем, който имах преди време...

 

Това, че се чува като във варел и особено ако пуснеш малко chorus, говори, че L(left)/R(right)/G(ground) каналите са се омазали...

Причините:

>Скъсала се е масата

>Използваш МОНО кабел за да свържеш СТЕРЕО изхода на вампирката

>Прецакал се е жака на процесора или на картата

>Използваш микрофонния вход на картата

 

Решението:

Каквато и да е причината, имаш два варианта:

>Ако ще минаваш на МОНО, това трябва да стане като изолираш единия канал- примерно в един СТЕРЕО жак вземаш само левия/десния канал и масата. Другия канал в никакъв случай не трябва да е свързан! Респективно другия жак спокойно можеш да го ръгнеш в МОНО входа(примерно за микрофон) на картата, като естествено масата и сигнала(+ и -) трябва да отговарят

>Ако ще е стерео, всички канали трябва да отговарят и никъде да не дава на късо. Обяснението е... следното :)

Този процесор им вграден stereo expander, което е съвсем леко ехо(колкото да се дефазира сигнала) на единия канал и ако примерно десния канал дава на късо с масата, а левия е ОК, се получава т.нар phase cancellation и ефекта е точно "отдалечен" и мътен звук. Така, че засега си провери кабелите и жаковете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ще е номера с кабелите защото ползвам моно кабел и го ръгам в стерео - а за КХ нема грижи ама за DSP-то никъде няма подробна информация - дори и в сайта - голяма плетеница е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та значи имам си аз една Яамахичка и едно вампирче - двете много добре се понасят - обаче като ръчна вампа у Audigy-то и става - ужас - се едно свира във варел - нищо общо със звукът който нормално се чува през вампа, неба никакав бас и само едно стържене се чува - смея да твърдя че съм опитал почти-всички комбинации за свързване и резултата е същия. Само за сравнение - ако включа китарата направо в картата саунда е по-добър........ та немога да се преборя с тоз проблем - някой нещо да подскаже? - Връзвал съм вампа в разни други неща и няма такъв проблем.

Ползвам КХ драйвери - ма невярвам в тях да е проблема - по-възможно е в настроиката им.

проблема не е в компа. порсто ти трябва GIBSON(всякакъв модел) и кубе FENDER BLUES(или ROCK) DE LUXE. е да скъпичко е ама си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери да не си пуснал някой от вградените ефекти на картата.

Дай и връщане към начални настройки ако има

Аз съм с Creative Live 5.1 и вадя приличен звук (като за у нас де)

 

китара Washburn Wi14 -> процесор Yamaha DG Stomp ->

-> звукова карта Creative Live 5.1 (тука използвам микрофонния вход) ->

-> уредба Hi Fi Panasonic AK15

 

:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.