Jump to content
Българският форум за музиканти

Terry Date и други въпроси.


Recommended Posts

Terry Date

 

Споделете какво знаете за работата на човека.

 

Работил е с доста групи ,но мен ме интересува предимно работата му с "Пантера".

Интересува ме техниката с която работи и подходите му към музиката(микс и мастеринг).

Също ме интересува има ли аналог на този човек в България. Малко неща съм чувал тук ... Ограничил съм избора си на студо до 2 такива (по-известни и скъпи),но дали там работи такъв човек.

Има няколко човека, които съм чувал на живо как работят и това е. Допадна ми един.

Може да ми препоръчате някой на лично.Само за София.

Не съм склонен на компромисни варианти(ела са да наредим тупаните на компа у нас в панелката).Не ми предлагайте такива неща.

 

Искам запис на "живи" барабани от типа звук, и ниво на работата на този човек(Terry Date) с ^ тази група.

Става въпрос за запис на барабани,бас,китара,вокал, "От - До" + микс и мастеринг..

 

 

Ето това което намерих за Тери .То е предимно за това как записва барабани (демек 0,15% от това което бихме искали да знаем) :

 

" Favored gear (Some of this may have changed. I could also just be wrong, haha) :

Audio Technica ATM25 (Kick drum)

Shure SM57 (Snare Drum, Guitar Amps)

Overheads - AKG C12

Toms - Sennheiser MD421

SSL 4K consoles

 

I also know that he's partial to Neve pres, 1176s, and some Zoom effects box that he takes with him to sessions...

 

This is all that comes to mind at the moment; I'll post more if I think of more. "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Mouth For War

Walk

New Level

 

Това са песни на "Pantera".

 

Потърси ги лесно се намират .

 

Далеч съм от мисълта че ще се постигне това качество, но поне на нивото да е.

 

Най-важно е да се постигне звука на барабаните ,защото като зазвучат "селски"(както масово ги правят тука), и нататък всичко е напразно..

 

Всичко това става въпрос само студия в София.

Редактирано от Ava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pantera ги знам от много години.

Питах на твоята група записи :cheers:

 

А с клатещо свирене и неграмотност за правилно звукоизвличане и студиото на Пантера не помага.

Всичко го казвам с най добри намерения.

 

Ако звучите добре, дори и с по обикновен звук ще сте супер! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че съвсем конкретно съм поставил въпроси .

Който може нека да даде отговори.

 

Темата тръгна много накъм :)

Редактирано от Ava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кратко и ясно: В България няма човек, който да ти направи звук на Пантера. :)

Но, щом имаш пари за даване. В студията в София, ще ви направят звука на Пантера според случая!

 

Успех!

 

Аз мога да напрявя звука на тези барабани

http://www.stevenslatedrums.com/demo2/PantyKit.mp3

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че съвсем конкретно съм поставил въпроси .

Който може нека да даде отговори.

 

Темата тръгна много накъм :)

 

В интерес на истината темата тъкмо тръгна в обратното на ;):)

Човекът се опитва да ти каже че ако бандата ти не звучи стегнато и с тяга (като изсвирване), тогава и Тери Дейт няма как да ви направи да звучите като Пантера. Иначе темата е интересна, но не знам до колко е сериозно поставена. Що се касае до звукът на Тери Дейт, той далеч не се изчерпва с албумите на Пантера, за да добиеш по-цялостна картина за подхода на човека би било добре да чуеш и други негови работи, защото има какво да се чуе. Различни групи, различни концепции за звук, а същевременно има характерния отпечатък на Тери Дейт. (Горещо препоръчвам всичко на Deftones без последния, както и Prong - Cleansing (1994)). Темата е мноооого обширна, между другото, все пак Тери е един от най-големите. В конкретния случай на Пантера, макар че всеки албум е с различен звук и ми е малко трудно да ти обобщя като цяло, но в общия случай, казано така на най-общ език, за барабаните се използва микс от тригери и акустичен звук, което на БГ равнище е сравнително лесно постижимо с дръмагог плъг-ина и един добре настроен рок сет, особено за характерната "каса с пикче" :hysterical: но за мен лично е малко ташак работа, защото лесно се разпознава, но по студиата масово така минават метър с такива които искат по-стерилен звук на тупаните. Ако не ви бърка че в света ще има още 5000 банди които ще имат почти идентичен звук на барабаните като вашия - това е варианта за вас. Иначе аз имам записи в които съм изкарал адския пик акустично и е много по-гот, нямаш чувството че барабаните са редени на Нинтендо :hysterical: С китарите е малко по-сложно, тук вече опираме до сериозен гиър, защото дори и да имаш китара Даймбег сигнейчър и Дайм дист-а, няма да стане :) В най-общи линии, така характерния кривоч на Даимбег се образува като се сплитва сигнала и после пада игра с фазите, може да пробвате да пуснете китарата през 2 кубета и да ги озвучите с отделни микрофони и оттам да дефазирате или ако ще използвате само едно, тогава може да се заиграете с някакъв фленджър с много къс дилей или от сорта. Ще ви трябва и много много добър източник на кривоч естествено, както и EQ преди и след него. За компресорите изобщо не ми се отваря тема, защото там е много дебела работата - наистина трябва разбирач да пипа както за компресорите на отделните инструменти, така и за мастър компресора, защото ако искате изкъртващи томове като на use my third arm или тяга на кривоча като на throes of rejection края, просто трябва много игра с компресора :)

Ето ти и една картинка която предполагам знаеш - за лайф сетъпа на Даймбег.

pantera_dimebag_2000.gif

Ако наистина пуснеш едно демо на вашата група, ще мога много по-конкретно да ти кажа как да постигнете максимално близък до пантерския звук. В момента си говорим наизуст. Или ако дадеш мейл, мога да ти пратя малко семпли от мои неща, част от които са точно в посоката в която си се упътил. Ако имаш още въпроси можем да поговорим на лични и извън форума, може да излезне нещо добро от цялата работа. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.