Jump to content
Българският форум за музиканти

Pat Metheny


Recommended Posts

Издирвам ноти или таблатури на Пат Матини:virtuoz:

Слушах албума :2003 - One Quiet Night и много се накефих:happy:Някой знае дали пиестите от този албум за издавени някъде в нета :metalist:

 

Мерси предварително :headbang::beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За One Quiet Night като начало трябва да си набавиш т.нар. Баритонова Китара произведена от Linda Manzer, щото без нея по няма да ти се получи. Китарата може да се разгледа тук, а за строя на китарата се казва следното:

 

A baritone guitar is very similar to a regular guitar, only slightly larger and having a 28” scale (vs. around 25” in a regular instrument). On this record, Metheny tunes it to A D G C E A, with 3rd and 4th strings tuned an octave higher than normal (so-called “Nashville” tuning), and uses bass guitar strings for 5th and 6th.

Редактирано от iBobz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно да ти кажа хич не знам къде може да се намери на ноти, но ако ти попадне някъде - дай линк, че тва е много ценно нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе то и аз имам един приятел дето я има, ама той замина да учи джаз в Грьонинген и няма как да се преснимат нотите. Друг е въпроса, че говорим за една тухла, дето е сигурно 800 страници...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално Don't Know Why би богло успешно да се преаранжира за някакъв по-нормален строй си мисля или поне аз постигнах някакви резултати в тази посока. Парчето като цяло е много благодатно за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я да видим кой ще черпи бири :P

 

http://free.data.bg/kitaratapesho/Pat%20Me...Song%20Book.pdf

Еми заслужаваш бири...нема как!

Айде :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я да видим кой ще черпи бири :lol:

 

http://free.data.bg/kitaratapesho/Pat%20Me...Song%20Book.pdf

Пешооо от мене имаш бира:lol:))Като се видим в НБУ ще те черпя :P:lol: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

познаваме ли се ? :lol:

Абе виждали сме се...в НБУ:lol:Аз съм един висок пич,от класа по китара при Дойчинов :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.