Jump to content
Българският форум за музиканти

Настройка на Squier Strat


RZArector

Recommended Posts

Здравейте, отскоро имам Squier Affinity Strat но тъй като съм начинаещ имам някой елементарни питания.

 

1. Как да преценя колко да са опънати струните? Значи нагласил съм ги така, че звука да е що годе приятен, но ме притеснява това, че задната част на тремолото се е повдигнала с около 2мм от тялото (все едно че се е извадило, незнам как да го обясня). Може и да е нормално за този тип тремола, но искам да съм сигурен. Освен това все има струни които дрънчат.

 

2. Колко е нормалната височина на струните над прагчетата за този тип китари.

 

3. Каква трябва да е височината на струните спрямо адаптерите? Нормално ли е да са под наклон (откъм тънките струни са по-изпъкнали).

 

4. Най-непонятно обаче ми е всичко, свързано с тръсрод-а. Как да преценя има ли нужда да го пипам или не.

 

Знам, че всичко се учи с течение на времето и практиката и едва ли човек като мен ще може да прецени дали китарата звучи както трябва, но поне искам някакъв ориентир за този сетъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, отскоро имам Squier Affinity Strat но тъй като съм начинаещ имам някой елементарни питания.

 

1. Как да преценя колко да са опънати струните? Значи нагласил съм ги така, че звука да е що годе приятен, но ме притеснява това, че задната част на тремолото се е повдигнала с около 2мм от тялото (все едно че се е извадило, незнам как да го обясня). Може и да е нормално за този тип тремола, но искам да съм сигурен. Освен това все има струни които дрънчат.

 

2. Колко е нормалната височина на струните над прагчетата за този тип китари.

 

3. Каква трябва да е височината на струните спрямо адаптерите? Нормално ли е да са под наклон (откъм тънките струни са по-изпъкнали).

 

4. Най-непонятно обаче ми е всичко, свързано с тръсрод-а. Как да преценя има ли нужда да го пипам или не.

 

Знам, че всичко се учи с течение на времето и практиката и едва ли човек като мен ще може да прецени дали китарата звучи както трябва, но поне искам някакъв ориентир за този сетъп.

Здрасти!Аз имам също такава китара и опъна на струните трябва е да е в Ми нормален в смисъл дали искаш да имаш заден ход на тремолото или не.Когато ги настроиш в ми и имаш луфт един два милиметра тва се регулира отзад с натягане на пружините.Има два болта които се завиват и отвиват в зависимост от това колко искаш да ти е натегнато или отпуснато тремолото.Също зависи и с каква дебелина на струните си.За тръс рода не знам,но ако ти опират струните в прагчетата има малки шестограми с които да повдигаш всяка струна,о преди да го направиш трябва да отпуснеш струната.Тръс рода изправя грифа тоест го натяга или го отпуска в зависимост от струните за да ти е точна скалата и да не ти опират струните по праговете.Ако след като ги направиш така че да не опират от магарето,но струните ти се виждат високи от фретборда ,тогава може да натегнеш тръс рода.Ако не си ги правил тея процедури намери някой който знае за кво става дума за да ти помогне и да не повредиш китарата.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много съгласен с натягането на болтовете на гърба на тремолото.По-добре сложи още една пружина или им размести местата, така че да станат подъгъл(да не се симетрични, а просто премести единия край на пружината в съседна дупка), така ще се увеличи силата на оптягане и тремолото при по-нормални струни би "залепнало"за тялото.

Височината може да варира според личните изисквания, но ако можеш да свалиш до 2мм от 12то прагче без да жужи, би било добре спрямо тази китара.

С адаптерите положението е почти същото.Има два болта(един отгоре и един отдолу на всеки адаптер), служещи за настройката на адаптерите към струните.Няма смисъл да споменавам, че и това е повече въпрос на вкус, колкото на някакви заводски изисквания(позаиграй се малко и намери най-готиното положение за момента).

А за проблема с тръсрода(ако има проблем), потърси вещо лице(лютиер).Той би ти помогнал и за всичко останало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.