Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за бас кубе


pacho_p

Recommended Posts

Здравейте, имам нужда от малко помощ. Първо да кажа, че не разбирам нищо от музикални инструменти и апаратура, обаче:

Дъщерята свири на бас китара, и искам да и подаря кубе. Прегледах каквото можах да намеря във форума, но на края на темите винаги се стига до "Иди и го тествай", което в моя случай е безсмислено. В репетиционната си имат някакво, но искам да й взема за вкъщи, че ми изтормози компютъра. Не ме притеснява свиренето вкъщи и съседите, но все пак няма нужда да е сума ватове, нещо по-малко. Китарата е 5-струнна Yamaha, убийте ме ако знам модела обаче. Ако има значение стила на музиката - поп, рок, с изблици на метъл от време на време.

Ще съм много благодарен ако ме насочите какво да търся, колко мощно и за какви пари става дума. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето малки кубета имат проблем с 5-тата струна, други имат проблем с тишината, въпреки, че се водят маломощни (реално не могат да работят тихо), други са неадекватно високи за парите си, четвърти струват колкото пети, които са 4 пъти по-мощни (те са най-добрият избор) и т.н.

 

Бюджетът не е споменат, ще започна от най-евтиното решение, някои хора сигурно ще се разсърдят, но за вкъщи, с моят 5-струнен бад ползвам точно това и си е пушка. При усилване над 2,3 говорителчето се напряга (може би, защото се опитвах на надвиквам барабани с него преди време и почти успях...), но пък толкова е предостатъчно за стая:

BT108

Мисля че е няколко лева над сто и е 15 вата.

 

Ако бюджетът е 500 лв, има други решения.

Ако е 700-800 има още по-други и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за информацията, колкото до бюджета, нямах идея реално колко струва тази техника, но така като гледам, предполагам ще е около 400-500 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш да заделиш 650лв, в магазин Фактор има едно кубе Eden Nemesis N15 (200W) за 650лв с 15-ка говорител.

 

Достатъчно мощно е за репетиции и концерти, но може да се пуска и тихичко така че да не пречите на съседите. Офертата, според мен, е много добра, тъй че си помисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.