Jump to content
Българският форум за музиканти

С къв микрофон си озвучавате кубето?


iashor

Recommended Posts

Е, че защо не с 3 :hysterical:

 

Скоро четох статия от един студиен работник, които обясняваше, че много се кефи да записва с един Sure SM58, един Sehnheiser e906 и още един Зенхайзер (не му помня модела), трите наредени пред кубето, за да уловят по-цялостно звука.

 

Мен Електровойса ме кефи, ама ще ми трябва един СМ57 при сички положения, пък и един СМ58.

 

Друг номер, подобен на този на Ангъмийнс е да сложиш един мик пред кубето и един кондензаторен близо до струните и/или пръстите си, за да хванеш и аустичния звук на инструмента (пък ако ще да е електрически). Даже някой от големите продуценти беше разправял че ползва 2 кондензаторни - един за горните 3 струни и един за долните 3 ама това вече си е глезотия ;)

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друга култова тройна комбинация е SM 57 + MD 421 + произволен ribbon mic (R-121, M 160).

 

В моментите когато не ме е мързяло твърде много, от нещата които имам наоколо съм си играл с SM 57 + Beyerdynamic M 201 или SM 57 + Sennheiser 441.

 

^ edit: Това с кондензаторен за струните е често срещано и при запис на бас :hysterical:. Стив Албини някъде обясняваше, че слага микрофон и на бойната кожа на касата, но това вече са други истории ...

Редактирано от anadem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е това с кондензаторния микрофон близо до струните - но за целта предполагам трябва да имаме звукоизолирана стаичка, където да пльоснем ампа. Иначе ще стане малка лудница. Не че пак няма вариант да се получи гот.. Тъпото е, че няма как да запиша нещата, които все пак пробвам :/ Ще го измисля, и ако се получи нещо до 2-3 седмици ще постна резултатите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ По-скоро ни трябва отделно помещение/vocal booth където да пльоснем китариста/басиста със слушалки и микрофон, докато ампа си стои в главния Live room.

 

Една случайна снимка на виден наш съфорумник, която доказва една от най-разпространените комбинации -> снимка (обърнете внимание на десния ъгъл).

 

едит: правопис ...

Редактирано от anadem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.