Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво значи добър барабанист?


Recommended Posts

почти всички любими мои групи имат страхотни барабанисти. например Мик Ейвъри ми е страшно любим. също така и Ринго Стар харесвам много... ммм, не мога да се оплача и от Стийв Ъптън на Wishbone Ash. Йън Пейс и Джон Бонъм са уникални и двамата, макар че много повече обичам Цепелин.

 

Чад Смит от RHCP също е невероятен. Барабанистът на U2 - Лари Мулен ли беше? - хмм.. той е добър, макар че последните албуми са отвратителни. като френетичен фен на R.E.M. Бил Бери е отличен барабанист. прави неща с том-томовете, които са страшно добри.

Редактирано от Elan Morin Tedronai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ами, преслушвайки дискографията на дадена група си вадя заключения, както и обръщам специално внимание на барабаниста, който свири в нея. зависи точно каква е групата. нямам някакви много специални критерии, но общо взето качествата са повечето от тези, които тука изброихте. от това, което съм преслушал на Beatles (демек всичко), мисля че Ринго е талантлив барабанист, макар че е изключително подценен. има някои неща, които страшно много ми харесват. освен това понякога той бие пералнята с палки, което е супер-куул. :)

 

Мик Ейвъри и Чарли Уотс вършат страхотна работа за Kinks и Rolling Stones съответно. и двамата са джаз барабанисти и просто седят непрестанно "зад" песента, подкрепяйки я с равномерно, неотлъчно и постоянно, с отмерено барабаниране.

 

Стийв Ъптън на Wishbone Ash е изключителен барабанист. много го харесвам. има някакво несравнимо джаз звучене, което го прави по неповторим начин. Бил Бери е добър, защото много прилича на Ейвъри и Уотс, пък и прави някои номера с томовете, които досега не съм виждал. талантлив и равномерен изпълнител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен това понякога той бие пералнята с палки, което е супер-куул :think:

 

Абе май накратко, добрия барабанист е тоя, който можеш да запомниш много лесно. Е то и пича от БГ РОК се помни лесно, ама е изключение на горната ми теза :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говорех в кръга не шегата. нямам предвид, че гледам на това като основно качество. :) просто му се кефя страшно на Ринго като добавка към цялостното звучене на групата. всъщност се кефя на всичките Beatles и всичките им албуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после едно справедливо мнение за Ринго.

Браво.

Стюард Коплънд - диво копеле; много интересно свирене в Пълийс.

Така и не разбрах що само за набедения Матю Гордън Съмнър иде реч в тази мноо приятна сбирщина.

Кийт Муун - ама не щото си троши тупаните, друго е.

Барабанистът трябва да е личност, а не просто отегчена мутра зад кашоните и капаците от тенджери...

А, Пепи Славов - страхотен; много ми липсват ФСБ-то... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля, че Ринго е невероятен барабанист, наистина и заслужава да бъде споменат. Бийтълс просто не биха били същата група без него. да не говорим, че Ринго е имал най-яките пички и е бил с най-голямото чувство за хумор. разбирал се е с всички и е бил приятел с всеки от групата. това го прави изключително необходимо звено в Бийтълс, въпреки, че не е бил композитор както Макартни и Ленън са били и Харисън по-късно.

 

Beat-ът, който вади в "Don't Pass Мe By" е невероятен, по моему. много ми харесва. страхотен барабанист. :)

Редактирано от Elan Morin Tedronai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последен Оф: защо мислиш, че Морийн Кокс е "страхотна пичка"?

Айде, за Барбара Бак - да. Ама тая ливърпулска коза...

Това, че не е бил композитор, е от полза на групата; по едно време его-тата на останалите трима са осрали нещата; така че това е било от полза - Ринго е идеален балансьор, забавен, готин и, слава Богу, жив.

Ах, що не мога да намеря видео с негови барабанни изяви, да "строшим на клеветата зъбът"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да допълня още, че Ринго е изключително изкусен и точен барабанист. през цялата 9-годшна кариера на групата, много повече грешки са били правени от останалите, отколкото от него.

 

освен това искам да подчертая, че сега можеш да вземеш един страхотен барабанист и да му кажеш - "искам така и така да стане". да, ама тогава е било друго време - демек 60-те, да не говорим, че са били прекалено млади и не са знаели въобще какво да искат. Ринго освен това е един от първите, който въвежда нормалната постановка на държане на палките, отколкото традиционната. настройване на по-ниски тоналности на барабаните и други, освен нещата, които е правил за Beatles.

 

 

по-точно еготата на Макартни и Ленън са били пораснали до немай къде. да не говорим, че изключително големия талант на Харисън, който въобще не им отстъпва в композирането е било една от големите причини Beatles да се разпаднат. а Харисън да си призная ми може би един от най-любимите от цялата банда.

 

п.с. Ринго винаги е бил женкар, преди и след като е срещнал Морийн Кокс. :)

 

п.п.с. знаеш ли, че синът му Зак Старки (който поразително много прилича на него) свири с Oasis, сега? А, Oasis са като "отрочета" на Beatles.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"освен това искам да подчертая, че сега можеш да вземеш един страхотен барабанист и да му кажеш - "искам така и така да стане". да, ама тогава е било друго време - демек 60-те, да не говорим, че са били прекалено млади и не са знаели въобще какво да искат. "

 

 

 

Нищо не казвам, но само да ти спомена, че 60-те са времето и на Джинджър Бейкър, и на Дон Бруер от Grand Funck...

Иначе лошо няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последен Оф: защо мислиш, че Морийн Кокс е "страхотна пичка"?

Айде, за Барбара Бак - да. Ама тая ливърпулска коза...

Това, че не е бил композитор, е от полза на групата; по едно време его-тата на останалите трима са осрали нещата; така че това е било от полза - Ринго е идеален балансьор, забавен, готин и, слава Богу, жив.

Ах, що не мога да намеря видео с негови барабанни изяви, да "строшим на клеветата зъбът"...

ако силно те интересува имам(т.е. брат ми има )5 dvd-та антология на BEATLES, в която можеш да изгледаш доста концертни изпълнения на бандата. както и много интервюта с Пол,Джордж и Ринго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"освен това искам да подчертая, че сега можеш да вземеш един страхотен барабанист и да му кажеш - "искам така и така да стане". да, ама тогава е било друго време - демек 60-те, да не говорим, че са били прекалено млади и не са знаели въобще какво да искат. "

 

 

 

Нищо не казвам, но само да ти спомена, че 60-те са времето и на Джинджър Бейкър, и на Дон Бруер от Grand Funck...

Иначе лошо няма.

и аз нищо лично но в края на 60-те. а за Дон Бруер са си направо 70-те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последен Оф: защо мислиш, че Морийн Кокс е "страхотна пичка"?

Айде, за Барбара Бак - да. Ама тая ливърпулска коза...

Това, че не е бил композитор, е от полза на групата; по едно време его-тата на останалите трима са осрали нещата; така че това е било от полза - Ринго е идеален балансьор, забавен, готин и, слава Богу, жив.

Ах, що не мога да намеря видео с негови барабанни изяви, да "строшим на клеветата зъбът"...

ако силно те интересува имам(т.е. брат ми има )5 dvd-та антология на BEATLES, в която можеш да изгледаш доста концертни изпълнения на бандата. както и много интервюта с Пол,Джордж и Ринго.

Ще ти бъда много благодарен, ако мога да ги видя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами няма проблем по принцип. извини мнителността ми но мога ли да съм сигурен че ще си ги получа обратно? понеже това е нещо много ценно за мен и убивам човек за тези дискове. друг вариант евентуално ако намеря къде да ти ги презапиша направо ще ти ги подаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.